Miałeś wypadek w pracy w UK? Sprawdź co powinieneś zrobić!

  • 10.02.2020, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Miałeś wypadek w pracy w UK? Sprawdź co powinieneś zrobić!
Wypadek samochodowy jest bardzo częstym przypadkiem ubiegania się o odszkodowanie. Możemy wystąpić o rekompensatę, jeśli zdarzenie nie było naszą winą lub ponosimy tylko połowiczną odpowiedzialność za jego skutki.

Aby móc się o nie ubiegać, musimy oczywiście znać tożsamość sprawcy lub chociaż zapisać sobie jego tablice rejestracyjne. Zaraz po wypadku warto więc skupić się na pozyskaniu konkretnych informacji, oczywiście zaraz po udzieleniu pierwszej pomocy wszystkim potrzebującym.

Co możemy zrobić zaraz po wypadku samochodowym?

Zaraz po wypadku należy wykręcić numer alarmowy i poinformować o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby. Zanim przyjedzie policja czy nawet karetka, należy przede wszystkim upewnić się, czy nikomu nic się nie stało. Jeśli ktoś poniósł poważne obrażenia, należy zastosować wszystkie możliwe środki pomocy, jakie znamy. Gdy upewnimy się, że zdrowiu i życiu współuczestników wypadku nic już nie zagraża, pora zbierać odpowiednie dowody.

Zacznijmy od uzyskania informacji ubezpieczeniowych oraz danych kontaktowych uczestników, oraz świadków. Koniecznie zapiszmy numery z tablic rejestracyjnych pojazdów, które brały udział w wypadku. Następnie przejdźmy do fotografowania miejsca zdarzenia. Najlepiej nie dotykać nic, dopóki bezpośrednie skutki wypadku nie zostaną udokumentowane na zdjęciach. Poczekajmy na policję, aby zdać relację funkcjonariuszom. Policyjny raport również stanowi ważny materiał dowodowy.

Gdzie się zgłosić po odszkodowanie?

Po wykonaniu tych wszystkich czynności warto skontaktować się z kimś, kto pomoże nam uzyskać odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK. Najlepiej gdy będą to profesjonaliści związani z firmą odszkodowawczą. W przypadku wypadku samochodowego firma odszkodowawcza pomoże także zorganizować lawetę, a także inspekcję naszego pojazdu, by ocenić w profesjonalny sposób szkody związane z wypadkiem. Jeśli będziemy wykonywać te czynności pod okiem firmy odszkodowawczej, będzie też prościej przy zbieraniu dokumentów i dowodów.

Firm odszkodowawczych jest wiele, ale najlepiej wybrać taką, gdzie obsługa klienta odbywa się w języku polskim, a także oferowane są umowy na zasadach „No Win, No Fee”. Jedną z takich firm jest Insito Odszkodowania, które znane jest z szybkiego załatwiania spraw o odszkodowanie, wysokiej skuteczności oraz efektywnej komunikatywności.

Kiedy złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK?

Najlepiej zacząć pracować nad odszkodowaniem zaraz po wypadku, aby zbieranie dowodów było prostsze, jednak z samym składaniem wniosku o odszkodowanie można zaczekać, jeśli wymaga tego nasz stan zdrowia. By móc jednoznacznie określić wysokość rekompensaty, okres naszej rekonwalescencji powinien się zakończyć, a przynajmniej warto poczekać, aż nasz stan się w miarę ustabilizuje. Wtedy będziemy mogli przedłożyć całościowy, szczegółowy materiał dowodowy, który skupi się na konsekwencjach zdrowotnych wypadku.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: