Kurier do Polski z UK - co się zmieni po brexicie?

  • 30.12.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Kurier do Polski z UK - co się zmieni po brexicie?
Wielu Polaków znalazło swoje miejsce do życia w Anglii i tam zdecydowało się zostać na stałe. Osoby na emigracji obawiają się jednak konsekwencji Brexitu i tego, jak ta sytuacja wpłynie na ich dotychczasowe życie. Wyjście UK z Unii Europejskiej odbije się także na transporcie, co szczególnie odczują osoby często wysyłające paczki do Anglii. Co to oznacza dla klientów firm kurierskich?

Wysyłka paczek do Polski po Brexicie

Firmy kurierskie są najchętniej wybierane do dostarczania przesyłek międzynarodowych, w tym również do Anglii i Polski. Kurierzy na bieżąco świadczą usługi transportowe, dlatego czas doręczenia paczki ogranicza się tylko do kilku dni. Również ceny takich przesyłek są niskie, co jednak może się drastycznie zmienić po wyjściu Anglii z UK. Wszystko to za sprawą wprowadzenia dodatkowych formalności celnych, które mogą wpłynąć na koszty transportowe oraz czas doręczenia przesyłki kurierskiej do Polski.

Jak najtaniej wysłać paczki do Polski z UK?

Obecnie międzynarodowe usługi kurierskie należą do najtańszych i najszybszych na rynku. Po Brexicie trzeba jednak spodziewać się podwyżek cen paczki do Polski z UK, które mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent. Ułatwieniem dla osób, które często nadają przesyłki kurierskie do Polski, mogą być wyszukiwarki przewoźników takie jak Europaka. Serwis ten umożliwia porównanie ofert różnych firm kurierskich, dzięki czemu znajdziesz najtańsze przesyłki do Polski dostępne na rynku.

Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski?

Ceny przesyłek kurierskich są zróżnicowane i zależą od gabarytów paczki, trasy przejazdu oraz wykupionych usług dodatkowych. Serwisy pośredniczące w nadawaniu paczek między Polską a Anglią udostępniają swoim klientom specjalny kalkulator cen. Wypełniając formularz z informacjami dotyczącymi gabarytów przesyłki, możesz od razu poznać szczegółowy cennik poszczególnych firm transportowych. Pozwoli Ci to wybrać kuriera, który oferuje najtańsze przesyłki do Polski z najkrótszym terminem doręczenia.

Dokumenty potrzebne do wysyłki paczek do Polski

Żeby zamówić kuriera, wystarczy tylko wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Do tego będą potrzebne dokładne dane zarówno odbiorcy, jak i nadawcy paczki. Do tego należy znać dokładne wymiary paczki, gdyż na tej podstawie wyceniany jest kurier do Polski. Po wyjściu Anglii z Unii Europejskiej, trzeba będzie się liczyć z większą ilością formalności. Po Brexicie każda paczka będzie podlegać kontroli celnej, dlatego konieczne będzie uzupełnienie dokumentacji o spis zawartości paczki.

Czas dostawy przesyłki kurierskiej do Polski

Obecnie przewoźnicy deklarują, że po odebraniu paczki przez kuriera, trafi ona do nadawcy maksymalnie w ciągu 5 dni. Ze względu na kontrole celne i bardziej skomplikowane formalności, po Brexicie dostawa przesyłek może się wydłużyć nawet o kilka dni. Mimo to uważa się, że kurier do Polski będzie nadal najszybszą formą transportu przesyłek dostępną na rynku.

Jak wysłać paczkę do Polski?

Mimo że po Brexicie nastąpi wiele niekorzystnych zmian w kwestii doręczania przesyłek, to na pewno sytuacja ta nie wpłynie na łatwość nadawania paczek. Żeby wysłać paczkę nie trzeba nawet wychodzić z domu, gdyż cała procedura ogranicza się do czynności w internecie. Wystarczy wybrać najlepszą ofertę kuriera do Polski, wypełnić formularz oraz opłacić przesyłkę, a przewoźnik sam zgłosi się po odbiór paczki. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że sam decydujesz o terminie przyjazdu kuriera, dzięki czemu będziesz miał czas na przygotowanie przesyłki.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: