Jak wygląda procedura uzyskania odszkodowania za wypadek samochodowy w UK?

  • 04.12.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wygląda procedura uzyskania odszkodowania za wypadek samochodowy w…
Wypadkowi samochodowemu często towarzyszą emocje. Często nie wiemy jak sięzachować w danej sytuacji, kogo poprosić o pomoc, jakie informacje zgromadzić, by móc potem skutecznie ubiegać się o odszkodowanie. Dlatego warto wiedzieć wcześniej, jak wygląda procedura postępowania w razie wypadku, a także jak zacząć ubiegać się o odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK, jeśli zdarzenie nie było naszą winą.

Sprawdź, czy ktoś potrzebuje pomocy

Jeśli doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze, przede wszystkim należy sprawdzić, w jakim stanie są uczestnicy wypadku i czy nie potrzebują natychmiastowej pomocy. Jeśli w wypadku nikt nie ucierpiał na tyle, aby wzywać karetkę, nie trzeba tego robić.

Warto jednak później udać się do lekarza, by ten wykluczył lub potwierdził, czy odnieśliśmy w wypadku obrażenia. Nierzadko zdarza się, że obrażenia nie są odczuwalne w pierwszych godzinach po wypadku.

Wezwij policję

Jednak to, o czym należy pamiętać zawsze, to wezwać policję. Jest to ważne z wielu powodów - między innymi raport policji będzie mógł służyć za dowód w sprawie o odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK. Nasza percepcja po wypadku może być zaburzona, być może nie dostrzeżemy wszystkich szczegółów.

Poza tym łatwiej udowodnić na przykład, jakie uszkodzenia miało auto, jeśli osoba trzecia, niezaangażowana emocjonalnie w wypadek, po prostu je opisze. Raport policji będzie zawierać fakty, których druga strona nie będzie w stanie podważyć.

Skontaktuj się z firmą odszkodowaniową

Po spisaniu raportu przez policję najlepszą decyzją jest skontaktowanie się z firmą odszkodowawczą. Jeśli angielski nie jest naszym pierwszym językiem, a wypadek miał miejsce w Wielkiej Brytanii, można zwrócić się do firmy odszkodowawczej, która oferuje swoje usługi w języku polskim. Jedną z takich firm jest firma Insito Odszkodowania. Nie tylko otrzymamy tam wsparcie poprzez konkretne instrukcje, co należy zrobić, ale wszystko zostanie zorganizowane za nas.

Jeśli potrzebne będzie odholowanie auta, przydzielony nam agent się tym zajmie. Stan samochodu po wypadku będzie oceniony przez profesjonalistę, który wyda oficjalne oświadczenie, co pomoże w ubieganiu się o rekompensatę. Uzyskamy dostęp do usług doświadczonych prawników, a także najlepszych lekarzy czy rehabilitantów.

Konieczne będzie też zorganizowanie komisji lekarskiej, która oceni nasz stan po wypadku. Jeśli wszystkie te sprawy będą organizowane przez firmę odszkodowawczą, będzie o wiele prościej zebrać wszystkie dokumenty potrzebne do uzyskania jak najwyższego odszkodowania.

Ile będzie nas kosztować walka o odszkodowanie?

Możemy podpisać z firmą odszkodowawczą umowę na zasadach „No Win, No Fee” i w ten sposób nie ponosić żadnych kosztów związanych z całym procesem odszkodowawczym. Wszystkie wydatki, jakie będziemy ponosić z powodu wypadku, zostaną po prostu opłacone z uzyskanej rekompensaty po wygraniu sprawy.

Więcej o odszkodowaniach za wypadki samochodowe dowiesz się na stronie https://insito-odszkodowania.uk/odszkodowanie-za-wypadek-samochodowy/.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: