Jak uzyskać odszkodowania za uszkodzony pojazd i uszczerbek na zdrowiu w UK?

  • 05.09.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak uzyskać odszkodowania za uszkodzony pojazd i uszczerbek na zdrowiu…
Jednym z najczęstszych nieszczęśliwych wypadków jest kolizja drogowa. Jeśli jesteśmy w obcym kraju, tym trudniej nam poradzić sobie z takim wydarzeniem. Należy wezwać policję, ocenić szkody, wyjaśnić sytuację, a następnie oczywiście można ubiegać się o odszkodowanie, jeśli wina nie leży po naszej stronie.

Odszkodowania UK potrafią wynagrodzić cały stres i wszystkie straty związane ze stłuczką, ale bariera językowa oraz nieznajomość realiów kraju potrafią być dokuczliwe. Dlatego opiszemy dzisiaj, w jaki sposób pan Robert z Londynu uzyskał swoje odszkodowanie za uszkodzony pojazd i uszczerbek na zdrowiu w wysokości 7516 funtów.

Przebieg zdarzeń na miejscu wypadku

Pan Robert jechał przepisowo po drodze ekspresowej A406, gdy nagle został uderzony przez samochód, który jechał bezpośrednio za nim. Nie było to winą pana Roberta, tylko kierowcy drugiego pojazdu. Co zaskakujące, nie chciał on podać swoich danych, przez co poszkodowany zestresował się jeszcze bardziej. Na szczęście podjął trafną decyzję w kryzysowej sytuacji i zadzwonił do firmy Insito Odszkodowania UK, która zajęła się całą sytuacją: błyskawicznie zorganizowana została laweta, a pan Robert został poinstruowany od razu, co należy w takiej sytuacji zrobić.

Dzięki temu stres ustąpił mobilizacji do działania. Poszkodowany zrobił zdjęcia z miejsca wypadku, zadzwonił po policję i porozmawiał ze świadkami wydarzenia. Błędne jest więc przekonanie, że do firmy odszkodowawczej trzeba dzwonić dopiero jakiś czas po wypadku, bo może ona okazać się bardzo pomocna w zasadzie zaraz po kolizji. 

Dalsza pomoc firmy odszkodowawczej

Firma specjalizująca się w odszkodowaniach dodatkowo załatwiła parking strzeżony dla pojazdu, który ucierpiał w wyniku wypadku, oraz auto zastępcze dla pana Roberta, a nawet fizjoterapię, która potem okazała się konieczna.

W ten sposób nie tylko panu Robertowi zaoszczędzono czasu i energii, które musiałby spożytkować na załatwianie samodzielnie wszystkich tych spraw, ale również oznaczało to, że wszystkie wydatki, na które został narażony pan Robert, zostały natychmiastowo zarejestrowane przez firmę odszkodowawczą i nie trzeba było martwić się o kolekcjonowanie “papierków”, które są potrzebne w postępowaniu o odszkodowania UK. 

Na tym jednak nie koniec. Insito Odszkodowania zapewniło panu Robertowi opiekę prawną, pomogło w kontakcie z firmą ubezpieczeniową i w wypełnianiu niezbędnych formularzy. Pan Robert całość procesu określił słowami “bardzo szybko i sprawnie”. W zasadzie wszystkie obowiązki przejęła za niego firma odszkodowawcza, a jemu pozostało czekać na pieniądze.

Olbrzymim plusem okazało się również to, że dzwoniąc do Insito Odszkodowania, poszkodowany nie musiał przejmować się barierą językową, ponieważ pracownicy porozumiewali się z nim w języku polskim. Nie da się ukryć, że w stresujących sytuacjach można zapomnieć słów w obcym języku. 

Ile pan Robert czekał na wypłatę odszkodowania UK o wysokości 7500 funtów?

Pieniądze za uszkodzone w wyniku wypadku auto wpłynęły na konto pana Roberta już po niecałych dwóch miesiącach od rozpoczęcia całego procesu dochodzenia odszkodowania. Natomiast odszkodowanie zdrowotne dotarło do pana Roberta po pięciu miesiącach. Na odszkodowania UK zwykle właśnie tyle się czeka. Nie było więc żadnych problemów, a cała sytuacja zamiast nieprzyjemnego wspomnienia pozostawiła po sobie zadowolenie z uczciwego rozwiązania sprawy. Rekompensata całkowicie go satysfakcjonowała.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z prawnikami z Insito na czacie na: Insito-odszkodowania.uk

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: