Ubezpieczenia w UK – Rodzaje Ubezpieczeń na Życie

  • 03.11.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenia w UK – Rodzaje Ubezpieczeń na Życie
Ubezpieczenie na życie to jedna z ważniejszych kwestii jaką trzeba podjąć wybierając do zamieszkania Londyn lub całe UK.

Warto więc sprawdzić czym jest polisa na życie w UK i jakie są jej rodzaje.

 

Terminowe ubezpieczenie na życie UK z malejącą składką określane też ubezpieczeniem hipotecznym, jest to najtańsze ubezpieczenie na życie. Składki i okres obowiązywania są ustalane na początku. Co ważne, ten typ polisy utrzymuje koszty na niskim poziomie, ponieważ naśladuje profil spłaty kredytu hipotecznego, co oznacza, że w miarę dokonywania każdej miesięcznej spłaty dług kapitałowy zmniejsza się, a omawiana polisa na życie zapewnia kwotę potrzebną do pokrycia niespłaconego zobowiązania.

 

Terminowe rosnące i zwiększające się ubezpieczenia zdrowotne UK określane jako rosnące ubezpieczenie terminowe zapewniają sumę pieniędzy, która zwiększa się każdego roku w czasie trwania okresu, o ustaloną wartość procentową, albo może być powiązana ze stopą inflacji. W związku z tymi zasadami jest to bardzo dobra opcja ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ może zostać wypłacona kwota przekraczająca niespłaconą kwotę kredytu hipotecznego. Bardzo ważnym aspektem tego typu polisy na życie jest to, że polisa na życie z możliwością podwyższenia ubezpieczenia na życie różni się tym, że ubezpieczony ma prawo do podwyższania sumy ubezpieczenia w określonych odstępach czasu bez konieczności przedstawiania dalszych dowodów medycznych. Dlatego bardzo ważne jest ustalenie zasad takiej polisy.

 

Ubezpieczenie zdrowotne UK na całe życie – nieinwestycyjnie, to rodzaj polisy na całe życie, gdzie wypłacana jest cała kwota w razie Twojej śmierci. Wielkość wypłaty zależy od Twojej polisy. W przypadku niektórych zasad możesz przestać płacić po osiągnięciu określonego wieku, ale w przypadku innych musisz dokonywać miesięcznych lub rocznych płatności aż do śmierci, dlatego tak jak wcześniej ważnym jest ustalenie zasad takiej polisy na życie w UK. 

 

Dobrym narzędziem do tego aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie jest porównywarka ubezpieczeń UK lub agent ubezpieczeniowy.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: