Videowall: czym jest i gdzie się przydaje?

  • 07.06.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Videowall: czym jest i gdzie się przydaje?
Rozwój technologii postępuje bardzo szybko. Nic więc dziwnego, że staje się ona dominującym elementem w przestrzeni publicznej, w której ma za zadanie przyciągać uwagę. Jednym z nowoczesnych rozwiązań, które mają zainteresować klienta, jest videowall (czyli ściana wideo). Dlaczego jest tak ciekawym i przydatnym rozwiązaniem?

 

Czym jest videowall?

Każdy z nas widział na pewno ekran przymocowany do ściany, emitujący różnorodne informacje lub reklamy. Videowall to rozwiązanie idące krok dalej - to cała ściana lub jej część, wypełniona ściśle przylegającymi do siebie ekranami. Dokładność ich łączenia jest tak duża, że "szwy" między nimi są praktycznie niewidoczne. A przez to całość wygląda jak jednolity, spójny wyświetlacz. Ściana wideo jest więc konstrukcją wieloekranową, wielkopowierzchniową i modułową.

Jak wygląda wyświetlany obraz?

Videwall emituje bardzo wyraźny i jasny obraz o wysokiej rozdzielczości. Cechuje go doskonałe odwzorowanie naturalnych barw i nienaganna ostrość. Połączone ze sobą ekrany mogą wyświetlać wspólny, wielki obraz (zajmujący jednocześnie wszystkie ekrany) lub – w zależności od potrzeb – kilka odrębnych.

Najczęściej stosowanym układem ekranów jest 2x2, 4x2 czy nawet 4x4. Nie jest to jednak reguła. Ściany wideo mogą bowiem przybierać różne kształty i mieć dowolną wielkość. Nie muszą też tworzyć struktury kwadratu lub prostokąta, ale stykać się ze sobą w dowolnych miejscach, tworząc ciekawe, różnokształtne kompozycje. Stają się wtedy dodatkowym elementem wystroju wnętrza.

Gdzie można wykorzystać videowall?

Videowall sprawdzi się wszędzie tam, gdzie właściciel zarządzanego przez siebie obiekcie uzna, że będzie on przydatny – zarówno jako narzędzie do wykonywania pracy, przekazywania informacji czy emitowania reklamy. Gdzie więc najczęściej spotkamy ściany wideo?

  • w centrach, galeriach handlowych i na witrynach sklepowych – gdzie przyciągają uwagę, emitując reklamę marki, produktu czy sieci sklepów,

  • w centrach zarządzania, monitoringu i w dyspozytorniach – jako narzędzie do podglądu różnych części obiektu czy miasta,

  • w firmach, a dokładnie w salach konferencyjnych – gdzie potrzeba dużych i wygodnych ekranów, podczas prowadzenia narad i prezentacji,

  • w muzeach – jako atrakcję lub jako ekran służący prezentowaniu prac artystycznych,

  • przy wejściach do banków, siedzib firm i instytucji – jako ich cyfrowa wizytówka,

  • w obiektach sportowych, na galach i wydarzeniach kulturalnych – gdzie wideo ściany służą do emitowania wydarzenia jego uczestnikom,

  • w restauracjach – gdzie prezentowane jest aktualne menu lub promocje,

  • w marketach budowlanych – gdzie potrzeba promować narzędzia danej marki lub emitować poradniki na temat ich używania.

Dlaczego videowall jest przydatny?

Oprócz praktycznego zastosowania, ściana wideo jest bardzo dobrym narzędziem marketingowym. Przyciąga bowiem uwagę o wiele skuteczniej niż papierowa reklama typu bilboard czy baner. Prezentowane na niej informacje są zazwyczaj dynamiczne, co dodatkowo pobudza zmysły odbiorcy, zapada w jego pamięci i pozostawia po sobie pozytywne wrażenia.

Videowall przekazuje jasne, klarowne i czytelne treści. Taki rodzaj przekazu jest dla odbiorcy postępowy, przez co jeszcze lepiej postrzega on daną firmę lub markę. Dlaczego? Otóż nowoczesność przyciąga uwagę. Sprawia też, że potencjalny klient uznaje firmę za bardziej profesjonalną, potrafiącą wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnego klienta.

Każda więc firma, która chce zwrócić na siebie uwagę klientów, powinna rozważyć stosowanie ścian wideo. Ważna jest bowiem nie tylko treść reklamy, ale i sposób jej zaprezentowania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: