Atak nożownika i strzały na London Bridge

  • 29.11.2019, 15:20
  • Brexit Standard
Atak nożownika i strzały na London Bridge Fot. ArchBS
Metropolitan Police prowadzi śledztwo w związku z wydarzeniem na London Bridge. Atak został oficjalnie uznany za terrorystyczny. Napastnik nie żyje.

Policja przed godziną 14 została poinformowana o ataku nożownika w okolicy London Bridge. Świadkowie zdarzenia próbowali obezwładnić mężczyznę, zanim na miejscu pojawiła się policja. Napastnik, zanim został obezwładniony, ranił nożem wiele osób. Nóż z ręki wyrwał mu jeden z cywilów, który brał udział w pierwszej próbie powstrzymania terrorysty.

Napastnik, który miał na sobie także atrapy ładunków wybuchowych, został zastrzelony przez policję.

London Bridge, który łączy finansową dzielnicę City z południowym brzegiem Tamizy, to najstarszy most w Londynie. Po strzelaninie jest zamknięty dla ruchu. Przez pewniem czas zamknięta była też pobliska stacja London Bridge.

Na miejscu pracują policja i służby ratownicze.

Policja radzi ludziom przebywającym w pobliżu, aby postępowali zgodnie ze wskazówkami od działających na miejscu oficerów.

Na London Bridge już w czerwcu 2017 r. doszło do ataku terrorystycznego. Trzech mężczyzn zainspirowanych działalnością Państwa Islamskiego rozjechało samochodem trzy osoby, a następnie w pobliżu atakowali przechodniów nożami.

 

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krono
Krono 29.11.2019, 17:08
Brawa dla fynckionariusza policji .szacun
abc
abc 01.12.2019, 11:28
szacun to chtba dla cywili, policjant ma bron wiec jaki tam z niego kozak?

Pozostałe