Laburzyści i torysi, to populiści, którzy doprowadzą do wybuchu zamieszek

  • 27.11.2019, 16:03
  • Brexit Standard
Laburzyści i torysi, to populiści, którzy doprowadzą do wybuchu zamieszek Były brytyjski premier Tony Blair Fot. twitter.com/InstituteGC
Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair uważa, że zarówno Partia Konserwatywna jak i Partia Pracy biorą udział w „populizmie prowadzącym do wywołania zamieszek”

Według byłego premiera ani Partia Pracy, ani Konserwatyści nie są odpowiedni do wygrania nadchodzących wyborów powszechnych.

Przytaczany przez „The Guardian” Blair oskarża obie partie o sprzedawanie „fantazji” wyborcom.

Tony Blair, jeden z architektów tzw. New Labour, który przemawiał podczas imprezy Reuters Newsmaker w Londynie, powiedział, że największe partie brytyjskie są obecnie zaangażowane w „populistyczne zamieszki”, a to może „skończyć się łzami”.

Blair wielokrotnie wzywał do wycofania Brexitu. Teraz powiedział, że słuszne byłoby przeprowadzenie drugiego referendum, a dopiero po nim następnych wyborów powszechnych.

Zbliżające się wybory Blair określił jako „najdziwniejsze w jego życiu”.

– Prawda jest taka: opinia publiczna jest przekonana, że ​​żadna z głównych partii nie zasługuje na bezpośrednie zwycięstwo w tych wyborach. Sprzedają dwa zestawy fantazji i obie stanowią ryzyko, że kraj wejdzie na nierozsądna drogę – powiedział Tony Blair.

Blair, który poprowadził trzykrotnie Partię Pracy do zwycięstwa w wyborach, powiedział też, że ​​ludzie „słusznie” nie ufają „czekowi in blanco” wystawianemu przez Borisa Johnsona, a Partia Pracy obiecuje rewolucję. „ale problemem z rewolucjami nie jest to, jak się zaczynają, ale jak się kończą”.

Blair odniósł się także do Liberalnych Demokratów, którzy jego zdaniem odgrywają ważną rolę w wymuszaniu przeprowadzenia drugiego referendum ws. Brexitu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe