Zakazano demonstracji przed szkołą nauczającą o LGBT. Większość protestujących stanowili muzułmanie

  • 27.11.2019, 14:46
  • Brexit Standard
Zakazano demonstracji przed szkołą nauczającą o LGBT. Większość protestujących… Protestujący przed szkołą Anderton Park Fot. Youtube
Lekcje o związkach osób tej samej płci, a także zagadnienia związane z transpłciowością kilka miesięcy temu doprowadziły do protestów pod szkołą podstawową Anderton Park w Birmingham. Niektórzy rodzice wypisali swoje dzieci ze szkoły, a nauczyciele byli zastraszani.

Większość protestujących była wyznania muzułmańskiego. Niektórzy stali regularnie przed szkołą, śpiewając „Pozwól dzieciom być dziećmi” i wznosząc plakaty z napisami: „Adam i Ewa, nie Adam i Steve”.

Demonstranci powoływali się na słowa lokalnego imama, który twierdził, że w szkole uczy się seksu analnego, pedofilii i „transpłciowości”. Wielu rodziców i aktywistów twierdzi, że jest to sprzeczne z ich islamską wiarą i nie jest „odpowiednie dla wieku uczniów”.

Rada Birmingham wszczęła postępowanie sądowe przeciwko demonstrantom. Demonstranci zaś oskarżyli radę miasta o próbę uciszenia debaty na temat tego, czego naucza się w szkole.

Lokalne władze utrzymywały jednak, że nie dąży ona do ograniczenia wolności słowa, ale chce powstrzymać antyspołeczne zachowania, które stały się stałym elementem protestów.

Wczoraj sąd wydał wyrok, zakazujący protestów w okolicach szkoły. Jego zdaniem protesty miały negatywny wpływ na uczniów, okolicznych mieszkańców i personel szkoły, doprowadzając 21 nauczycieli do stresu.

Sądowe przesłuchania wykazały, że zarzuty wobec szkoły są „nieprawdziwe” i „szkodliwe”. Inne fałszywe zarzuty dotyczyły tego, że szkoła miała „program pedofilski”, a personel „uczył dzieci, jak się masturbować”.

– Nic z tego nie jest prawdą – powiedział sędzia, wydając wyrok w Birmingham Civil Justice Centre.

– Żaden z oskarżonych nie udowodnił, że to była prawda, a rada udowodniła, że to była nieprawda – dodał sędzia.

W jego opinii lekcje były „fałszywie przedstawiane przez rodziców”, a szkoła nie promuje homoseksualizmu i po prostu stara się wplatać język równości w codzienne życie szkolne.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe