39 ciał w ciężarówce. Kierowca przyznał się do przemytu ludzi

  • 25.11.2019, 12:53
  • Brexit Standard
39 ciał w ciężarówce. Kierowca przyznał się do przemytu ludzi Maurice Robinson Fot. Facebook
Kierowca ciężarówki oskarżony o śmierć 39 migrantów w Essex przyznał się do udziału w nielegalnym przemycie ludzi.

Maurice Robinson przed sądem Old Bailey przyznał się do udziału w pomocy w nielegalnej imigracji między 1 maja 2018 r. a 24 października 2019 r.

Nie przyznał się natomiast do 41 innych zarzutów, które mu postawiono, w tym 39 zarzutów zabójstwa. 25-letni Maurice Robinson składał zeznania za pośrednictwem łącza wideo z więzienia Belmarsh Prison we wschodnim Londynie. Następna rozprawa odbędzie się 13 grudnia.

Robinson został aresztowany tego samego dnia, kiedy znaleziono ciała. Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park w hrabstwie Essex, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała znajdowały się w kontenerze chłodni umieszczonym na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki, która – jak się przypuszcza – przyjechała z Irlandii Północnej.

Wszyscy zmarli – 31 mężczyzn i osiem kobiet – byli Wietnamczykami. Wśród ofiar było 10 nastolatków, w tym dwaj 15-letni chłopcy. W Wietnamie w związku z tą sprawą aresztowano dotychczas 11 osób.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe