Partia Brexit zapowiada czasowe zezwolenia na pracę w UK

  • 22.11.2019, 14:24
  • Brexit Standard
Partia Brexit zapowiada czasowe zezwolenia na pracę w UK Nigel Farage podczas przemówienia w Londynie przedstawił obietnice Partii Brexit Fot. Twitter / brexitparty_uk
Nigel Farage przedstawił ogólną politykę wyborczą Partii Brexit, obiecując „rewolucję polityczną, która stawia zwykłych ludzi na pierwszym miejscu”.

Farage zobowiązał się do obniżenia budżetu na pomoc zagraniczną, zniesienia Izby Lordów i ograniczenia stałej imigracji do 50 tys. rocznie, a także „czystą przerwę” od wszystkich instytucji UE.

Przemawiając w Londynie, Farage powiedział, że jego partia zniesie podatek VAT od paliwa i zniesie dla firm zarabiających mniej niż 10 000 funtów rocznie podatek dochodowy od osób prawnych.

Obiecał, że posadzone zostaną miliony drzew w celu pochłonięcia emisji dwutlenku węgla.

Farage powiedział także, że jego partia opowiada się za podpisaniem przez urzędników służby cywilnej „obietnicy neutralności politycznej” i opracowaniem „wytycznych politycznych” dla Sądu Najwyższego.

Dodał, że deputowani z jego partii „trzymają Borisa Johnsona za słowo” w sprawie Brexitu i działają jako „nowi radykałowie” w Parlamencie, aby „zmienić politykę na dobre”.

Oskarżył jednak konserwatystów o „brak zamiaru” zmniejszenia liczby imigrantów, ponieważ firmy, które ich poparły, chcą „taniej siły roboczej”.

– Bardzo chcielibyśmy zmniejszyć liczbę imigrantów do poziomu, który przez 60 lat był bardzo akceptowalny i bardzo duży od czasów wojny – powiedział Farage. – Tak, mówię około 50 tys. osób rocznie – powiedział odnośnie limitu liczby imigrantów.

Podkreślił też, że chce wprowadzić czasowe pozwolenia na pracę, które zapewniłyby systemowi „elastyczność”. Imigranci będą więc mogli starać się o stałe osiedlenie lub jedynie zezwolenie na pracę na „czas określony”.

Szef Partii Brexit obiecał ponadto zapewnienie bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego internetu „na poziomie podstawowym” dla wszystkich domów oraz bezpłatne Wi-Fi we wszystkich środkach transportu publicznego, a także zniesienie abonamentu za telewizję.

Kilka innych partii politycznych ogłosiło w tym tygodniu tradycyjne manifesty, nakreślając zobowiązania polityczne dla swoich ewentualnych rządów, ale Farage powiedział, że manifesty są jedynie „sposobem mówienia ludziom, co chcą usłyszeć, bez prawdziwej chęci ich realizacji”.

Zamiast tego powiedział, że jego partia zawrze „umowę z narodem”.

Partia Brexit startuje w wyborach jedynie w 275 okręgach po tym, jak zdecydowała się ustąpić w 317 wygranych przez torysów w wyborach w 2017 roku.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe