Boris Johnson: Brexit ograniczy liczbę imigrantów

  • 15.11.2019, 14:29
  • Brexit Standard
Boris Johnson: Brexit ograniczy liczbę imigrantów Fot. Facebook / Boris Johnson
Boris Johnson premier Wielkiej Brytanii jest przekonany, że Brexit pozwoli ograniczyć imigrację.

Podczas rozmowy w piątek rano z BBC Breakfast, premier mówił o swojej wizji kraju po Brexicie, publicznej służbie zdrowia (NHS) i imigracji do Wielkiej Brytanii.

– Cały potencjał tego kraju może zostać zrealizowany, jeśli Brexit zostanie przeforsowany – powiedział Boris Johnson.

Pytany przez prowadzącą program Nagę Munchetty o imigrację oraz o to, czy migracja netto spadnie, czy wzrośnie, jeśli on wygra wybory, Johnson powiedział, że „świetną rzeczą” jest to, że „w Wielkiej Brytanii jest obecnie więcej obywateli niż kiedykolwiek wcześniej”.

– Ale kiedy pod koniec stycznia wreszcie dojdzie do Brexitu, przejmiemy kontrolę nad naszymi granicami – mówił premier.

Pytany o konkretne liczby docelowe imigrantów do Wielkiej Brytanii, Johnson powiedział, że nie chce grać w grę liczbową, ale przedstawił propozycje australijskiego systemu punktowego i podkreślił, że Partia Pracy dąży do „niekontrolowanej” imigracji.

W Australii obowiązuje tzw. system punktowy, dzięki czemu przyjmowani są tam jedynie starannie wyselekcjonowani imigranci pod względem ich przydatności zawodowej oraz społecznej. I właśnie na nim Boris Johnson chciałby wzorować się, wprowadzając po Brexicie system imigracyjny obowiązujący w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z nim imigranci musieliby jeszcze przed przyjazdem na Wyspy mieć załatwioną pracę i dobrze znać język angielski.

Munchetty zapytała, kto według nowego systemu dostanie więcej punktów – chirurg czy tragarz. Boris Johnson odpowiedział, że jego analitycy jeszcze o tym nie zdecydowali.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe