Awans IBB Polonii Londyn do ćwierćfinału Pucharu Anglii

  • 12.11.2019, 14:07
  • Brexit Standard
Awans IBB Polonii Londyn do ćwierćfinału Pucharu Anglii IBB Polonia Londyn Fot. sandsphotos.co.uk
Siatkarze IBB Polonii Londyn w trzeciej rundzie Pucharu Anglii odnieśli kolejne zwycięstwo i awansowali do ćwierćfinału. Mecz rozgrywany dwa dni przez polskim świętem narodowym, był dobrą okazją, by upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W sobotę, 9 listopada stołeczna drużyna we własnej hali zmierzyła się z zawodnikami zespołu Tendring (ESSEX) Men w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Gospodarze, którzy od pewnego czasu borykają się z kontuzjami kilku zawodników, do meczu podeszli w niepełnym składzie. Wymuszone rotacje nie osłabiły znacząco ekipy ze stolicy, która rozegrała bardzo dobre spotkanie. To głównie podopieczni Vangelisa Koutouleasa dyktowali warunki i zmuszali gości do ciężkiej pracy na parkiecie. Postawa zawodników z Londynu, duch walki i determinacja przesądziły ostatecznie o zwycięstwie z wynikiem 3:1 (25:21; 25:18; 20:25; 25:14), co pozwoliło awansować do ćwierćfinału rozgrywek. Mecz o półfinał rozegrany zostanie pod koniec stycznia. Po drugiej stronie siatki pojawi się Sheffield Hallam, które pokonało drużynę z Leicester.

Ostatnio borykamy się z pewnymi kontuzjami, dlatego mecz nie należał do najłatwiejszych. Cieszę się, że cała nasza drużyna to jeden kolektyw i drobne roszady w składnie nie wpłynęły negatywnie na poziom sportowy i awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Zawodnicy dobrze rozumieli się na boisku. Pokazaliśmy siłę oraz determinację i mam nadzieję, że utrzymamy to do końca sezonu. – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Wiedzieliśmy, że przeciwnik, z którym będziemy grać jest wymagający, dlatego od początku wyszliśmy skoncentrowani na mecz. Tak, jak się spodziewaliśmy, w pierwszym secie Tendring dotrzymywało nam korku, a gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce odskoczyliśmy na kilka oczek i wygraliśmy partię. W drugiej odsłonie przejęliśmy inicjatywę, dobrze graliśmy w obronie i skutecznie kończyliśmy kontrataki. W trzecim secie niestety kontuzji dostał nasz jedyny atakujący, musieliśmy przestawić się na nową sytuacją i znaleźć alternatywę, a to spowodowało, że straciliśmy tę partię. Trenerzy na szczęście szybko znaleźli rozwiązanie i ostatecznie wygraliśmy cały mecz w czterech setach. Jestem dumny z kolegów z drużyny, którzy świetnie zaprezentowali się na parkiecie i walczyli do samego końca. Pokazaliśmy, że jesteśmy jedną drużyną i umiemy poradzić sobie w trudnych momentach. W stosunku do siebie jestem bardziej krytyczny. Wiem, że mogłem pokazać jeszcze więcej swoich umiejętności. – skomentował libero IBB Polonii Londyn, Mateusz Podborączyński.

Sobotni mecz był także okazją do lekcji historii. IBB Polonia Londyn nawiązała do ważnej dla Polski daty – 11 listopada – rocznicy odzyskania niepodległości. Klub o polskich korzeniach do wydarzeń z przeszłości nawiązuje nie tylko od święta. Już po raz piąty na swoich strojach meczowych zamieszcza motyw historyczny. W sezonie 2019/20 na koszulkach odtworzony został obraz Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. O techniczną stronę zamieszczenia motywu zadbał partner stołecznego klubu – firma Tomadex.

To już stało się niemal tradycją, że na naszych strojach pojawiają się ważne historyczne motywy. Chcemy w ten sposób przypominać Polakom o istotnych wydarzeniach oraz opowiadać szerszemu gronu przeszłość naszego kraju. Tym razem wspólnie z Ambasadą RP w Londynie podjęliśmy decyzję, że upamiętnimy „Cud nad Wisłą". Możliwość kontynuacji tej inicjatywy i prezentowania jej na arenie międzynarodowej to dla nas zaszczyt. Zawodnicy mają świadomość jakie wartości w ten sposób reprezentujemy i co chcemy przekazać, dlatego z szacunkiem i dumą zakładają podkoszulki na mecze w naszej rodzimej lidze i podczas europejskich turniejów. – dodał Łuszcz.

Cieszę się, że klub podejmuje takie inicjatywy i rozprzestrzenia polską historię. Świadomość, że gramy w koszulkach z motywem Bitwy Warszawskiej dodaje motywacji i waleczności. Z dumą i godnością nosimy je na meczach. Żołnierze walczący o utrzymanie niepodległości, są dla nas wzorem pewnych wartości, które chcemy prezentować na boisku. – zakończył Podborączyński.

Uprzednio na strojach IBB Polonii Londyn pojawił się logotyp „Niepodległej", hasztagi upamiętniające polskie i brytyjskie lotnictwo, czy znak spadochronowy nawiązujący do Cichociemnych.

Kolejną szansą, aby zobaczyć motyw tegorocznych koszulek IBB Polonii Londyn, będzie najbliższy mecz ligi angielskiej. Zespół ze stolicy podejmie drużynę Sunderland. Domowe spotkanie londyńczyków wyjątkowe odbędzie się wyjątkowo w hali Osterley Sports Centre. Szczegółowe informacje można znaleźć w mediach społecznościowych lub na stronie klubu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe