Partia Brexit pomoże konserwatystom w wyborach

  • 11.11.2019, 16:57
  • Brexit Standard
Partia Brexit pomoże konserwatystom w wyborach Nigel Farage Fot. Twitter / Nigel_Farage
Nigel Farage, lider Partii Brexit ogłosił, że nie zamierza rywalizować w 317 okręgach wyborczych z konserwatystami.

Farage stwierdził, że nie będzie konkurował z konserwatystami w większości okręgów, aby uniknąć tam podziału głosów na nich i Partię Brexit, bowiem może to zagrozić, ze wygrają tam Partia Pracy lub Liberalni Demokraci. Wobec tego jego kandydaci nie pojawią się w co najmniej 317 okręgach, w których podczas poprzednich wyborów wygrali konserwatyści.

Niedawno lider Partii Brexit ogłaszał, że jego ugrupowanie będzie konkurowało z konserwatystami w każdym okręgu wyborczym w kraju, chyba, że Boris Johnson zrezygnuje z umowy z UE i natychmiast wyprowadzi Wielką Brytanię z tej wspólnoty. Wówczas jest gotowy do zawarcia paktu o nieagresji z konserwatystami i niekonkurowania z nim w większości okręgów.

Boris Johnson z umowy nie zrezygnował, ale Farage zmienił zdanie i powiedział, że wycofanie jego kandydatów następuje po miesiącach prób stworzenia sojuszu z torysami, ale poczuł, że nadszedł czas, aby postawić kraj ponad swoją partię i wykonać „jednostronny” ruch. Przejmowanie okręgów wyborczych przez opozycję może bowiem, jego zdaniem, zaszkodzić Brexitowi.

W piątek ogłosi, w których okręgach Partia Brexit wystawi kandydatów. Według spekulacji będą to okręgi w Irlandii Północnej i w niektórych częściach Szkocji.

Farage przedstawił swoją ogólną strategię wyborczą podczas wiecu w Hartlepool, gdzie 70 proc. mieszkańców zagłosowało w referendum za opuszczeniem przez Wielką Brytanie Unii Europejskiej.

– Partia Brexit nie zakwestionuje 317 mandatów, które konserwatyści zdobyli w ostatnich wyborach. Skoncentrujemy nasz całkowity wysiłek na wszystkich okręgach poprzednio zdobytych przez Partię Pracy, która całkowicie złamała swoje obietnice sprzed wyborów w 2017 r. Aby uszanować wynik referendum, powstaniemy i będziemy z nimi walczyć – grzmiał Nigel Farage.

Dodał, że strategia ta polega na tym, że jeśli Boris Johnson dotrzyma obietnic dotyczących doprowadzenia do Brexitu, to zachęci to parlamentarzystów Partii Brexit do dostania się parlamentu, aby wywarli oni na niego presję na tym polu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe