Boris Johnson niewiarygodny i nieuczciwy, ale i tak wygra wybory

  • 10.11.2019, 15:50
  • Brexit Standard
Boris Johnson niewiarygodny i nieuczciwy, ale i tak wygra wybory Boris Johnson Fot. Twitter / BorisJohnson
Konserwatyści Borisa Johnsona wyglądają na najbardziej prawdopodobną partię, która poprowadzi rząd po wyborach parlamentarnych z 12 grudnia – wynika z najnowszego sondażu.

Po kilku pierwszych dniach kampanii wyborczej premier i jego odpowiednik z Partii Pracy Jeremy Corbyn rozpoczęli na dobre namawianie wyborców do głosowania na swoje partie. Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez Opinium dla tygodnika „The Observer” torysi uzyskają 41 proc. głosów, podczas gdy Partia Pracy otrzyma 29 proc., a Liberalni Demokraci 15 proc.

Co ciekawe, według innego sondażu, przeprowadzonego przez YouGov, torysi także zwyciężą w wyborach, ale wielu wyborców negatywnie wypowiada się o samym premierze Borisie Johnsonie. Aż 50 proc. ocenia go jako nieuczciwego, podczas gdy o jego uczciwości twierdzi jedynie 23 proc. Jako inne cechy premiera badani wskazali także niewiarygodność (53 proc.), zdecydowanie (55 proc.) oraz sympatyczność (46 proc.). Ten ostatni wskaźnik w porównaniu z ostatnimi takimi badaniami wzrósł nawet o 5 proc.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe