Boris Johnson i Jeremy Corbyn zmierzą się w debacie na żywo

  • 08.11.2019, 14:55
  • Brexit Standard
Boris Johnson i Jeremy Corbyn zmierzą się w debacie na żywo Boris Johnson i Jeremy Corbyn Fot. Shutterstock
Tuż przed wyborami BBC poprowadzi debatę, w której na żywo zmierza się Boris Johnson i Jeremy Corbyn.

Przywódcy dwóch największych partii – konserwatystów i laburzystów – zmierzą się na żywo w Southampton 6 grudnia, sześć dni przed wyborami.

Podczas emisji widzowie będą kierować pytania bezpośrednio do polityków. Dzień wcześniej odbędzie się zaś specjalna część debaty, skierowana do młodszych odbiorców.

„Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami wszystkimi naszymi pozytywnymi wizjami dotyczącymi Wielkiej Brytanii!” – napisał na Twitterze Boris Johnson, na wieść o planowanej debacie.

Rzecznik Partii Pracy powiedział zaś, że „rozważy wszelkie możliwości wyjaśnienia wyborcom naszych planów”, co nazwał „najbardziej radykalną, ukierunkowaną na ludzi kampanią, jaką ten kraj kiedykolwiek widział”.

Z kolei jeden z kandydatów Liberalnych Demokratów Chuka Umunna stwierdził, że ograniczenie debaty tylko do szefów dwóch partii jest „niewłaściwe i niedemokratyczne”, bo wyklucza z tej debaty partię reprezentującą tych, którzy „chcą powstrzymać Brexit”. Liberalni Demokraci twierdzą bowiem, że jeśli dojdą do władzy, nie pozwolą na opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Umunna powiedział też, że jego partia może wszcząć postępowanie prawne przeciwko BBC, tak jak to miało miejsce w przypadku ITV, która również poprowadzi debatę między Johnsonem a Corbynem.

Wcześniej jednak 29 listopada w Cardiff, także na żywo, odbędzie się debata BBC, tym razem z udziałem siedmiu osób – przywódców wszystkich głównych partii politycznych.

Tymczasem lider Partii Brexit Nigel Farage wezwał Borisa Johnsona do debaty „sam na sam” na temat wynegocjowanej przez niego umowy dotyczącej Brexitu.

– Jeśli naprawdę próbujesz powiedzieć brytyjskiej opinii publicznej, że Brexit wreszcie będzie dokonany, to w cywilizowany sposób „łeb w łeb” podyskutujmy obaj, co tak naprawdę oznacza ta wynegocjowana umowa z UE – powiedział Farage podczas przemówienia w Południowej Walii.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe