Boris Johnson porównuje szefa opozycji do Stalina

  • 07.11.2019, 07:42
  • Brexit Standard
Boris Johnson porównuje szefa opozycji do Stalina Boris Johnson w Birmingham oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą Partii Konserwatywnej Fot. Twitter / BorisJohnson
Kampania wyborcza w Wielkiej Brytanii, choć dopiero się rozpoczyna, zdążyła już wywołać spore emocje. Brytyjski premier ostro zaatakował lidera opozycji.

Boris Johnson na łamach „Daily Telegraph” porównał swego głównego rywala, lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna do Józefa Stalina. Powiedział, że tak jak ten sowiecki dyktator, Corbyn żywi nienawiść do osób kreujących bogactwo kraju.

„Kibicujemy im, ponieważ ich sukces jest naszym sukcesem, a tragedia współczesnej Partii Pracy pod przywództwem Jeremy'ego Corbyna polega na tym, że nienawidzą oni motywu zysku w sposób tak dogłębny. Tak lekkomyślnie będą podnosić podatki, że zniszczą samą podstawę dobrobytu tego kraju” – napisał premier.

„Udają, że ich nienawiść jest skierowana tylko do niektórych miliarderów i wskazują palcami jednostki z rozkoszą i mściwością, której nie widziano od czasu, gdy Stalin prześladował kułaków. W rzeczywistości skończy się to nakładaniem podatków na wszystko: na emerytury, na przedsiębiorstwa, na dziedziczenie, na domy, na ogrody” – pisze Johnson.

Podkreśla też, że Partia Pracy zagłosowała przeciwko zaproponowanym przez rząd ulgom podatkowym, które osobom o średnich dochodach pozwoliłyby na zaoszczędzenie 7 800 funtów rocznie, zapowiedziała już podniesienie podatków od przedsiębiorstw do jednego z najwyższych poziomów w Europie, a uzyskanie w ten sposób pieniądze zamierza przeznaczyć na program nacjonalizacji, którego koszt wynosiłby 196 miliardów funtów.

Brytyjski premier w środę oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą Partii Konserwatywnej przed zaplanowanymi na 12 grudnia przedterminowymi wyborami. Według sondaży konserwatyści mają około 12-13 punktów proc. przewagi nad laburzystami.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe