Wybory w UK mogą wywołać „trzęsienie ziemi”

  • 05.11.2019, 16:29
  • Brexit Standard
Wybory w UK mogą wywołać „trzęsienie ziemi” Liderka Liberalnych Demokratów Jo Swinson Fot. Flickr.com / creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Nadchodzące wybory powszechne w Wielkiej Brytanii mogą uruchomić „zmiany sejsmiczne”, gdy po nich pojawi się „nowa i inna polityka” – powiedziała liderka Liberalnych Demokratów Jo Swinson.

W przemówieniu z okazji rozpoczęcia kampanii wyborczej Liberalnych Demokratów Jo Swinson powiedziała, że mogłaby wykonać „lepszą robotę” jako premier, niż Boris Johnson lub Jeremy Corbyn.

– Nasz kraj potrzebuje nas teraz bardziej ambitnych i my stawiamy czoła temu wyzwaniu – powiedziała Swinson, przemawiając dzisiaj w Londynie.

– Nie chodzi o drużynę czerwoną czy niebieską, ponieważ w tej sprawie oni są tacy sami – zarówno Partia Pracy, jak i Konserwatyści chcą doprowadzić do Brexitu – mówiła Swinson.

– Nigdy nie myślałam, że będę tu stała i mówiła, że jestem kandydatem na premiera, ale kiedy patrzę na Borisa Johnsona i Jeremy'ego Corbyna, jestem absolutnie pewna, że mogłabym wykonać lepszą robotę niż którykolwiek z nich – dodała liderka Liberalnych Demokratów.

Swinson powiedziała też, że Boris ​​Johnson „okłamał królową, okłamał parlament i okłamał kraj” i „nie nadaje się na stanowisko premiera”.

Z kolei przywódcy Partii Pracy zarzuciła, że „nie udziela on prostej odpowiedzi na najważniejsze problemy, przed którymi stoi kraj”.

Liberalni Demokraci posiadają obecnie 20 deputowanych. Mają nadzieję, że w najbliższych wyborach zdobędą dużo głosów przede wszystkim w Londynie i południowo-zachodniej Anglii.

Największy sukces Liberalni Demokraci odnieśli w wyborach w 2010 roku, kiedy to zdobyli siedem milionów głosów i dzięki temu uzyskali prawie 60 mandatów.

Partia twierdzi, że jeśli udałoby się jej dojść do władzy, to nie dopuściłaby do żadnego Brexitu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe