Nigel Farage nie wystartuje w wyborach

  • 04.11.2019, 14:42
  • Brexit Standard
Nigel Farage nie wystartuje w wyborach Nigel Farage Fot. Twitter / brexitparty_uk
Szef Partii Brexit nie będzie się ubiegał o stanowisko posła w brytyjskim parlamencie. Zapowiedział jednak, że będzie wspierał wszystkich 600 kandydatów swojej partii.

– Mocno się zastanawiałem nad tym, jak najlepiej przysłużyć się sprawie Brexitu. Czy znajdując okręg i próbując się dostać się do parlamentu, czy też lepiej przysłużę się sprawie, przemierzając całą długość i szerokość Wielkiej Brytanii, aby wspierać 600 kandydatów. Zdecydowałem, że ta ostatnia wersja jest właściwa – powiedział Farage w rozmowie z BBC.

Powiedział też, że porozumienie z Unią Europejską uzgodnione w połowie października przez premiera Borisa Johnsona, jest „w praktyce gorsze niż pozostanie w UE”.

W piątek Farage wezwał Borisa Johnsona, by odrzucił umowę z UE i zawarł pakt na rzecz wyjścia z UE, grożąc, że w przeciwnym razie Partia Brexit wystawi w wyborach kandydatów we wszystkich okręgach, co może poważnie utrudnić konserwatystom zwycięstwo w wyborach.

Boris Johnson odrzucił jednak propozycję Farage’a.

Farage jest obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego.

Według najnowszych sondaży na Partię Brexit zamierza głosować między 7 a 13 proc. wyborców. Ponieważ w Wielkiej Brytanii są jednomandatowe okręgi wyborcze, może ona uzyskać w najlepszym razie co najwyżej kilka mandatów. Rozproszenie głosów wyborców popierających wyjście z UE pomiędzy Partię Brexitu a konserwatystów może jednak spowodować, że ci drudzy nie wygrają wyborów.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe