Konserwatyści miażdżą w sondażach Partię Pracy

  • 01.11.2019, 12:24
  • Brexit Standard
Konserwatyści miażdżą w sondażach Partię Pracy Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii Fot. Twitter / BorisJohnson
Boris Johnson na razie ma powody do zadowolenia. Jeśli wybory odbyłyby się terach, jego Partia Konserwatywna wygrałaby je zdecydowanie.

Według badania IpsosMORI torysów popiera obecnie 41 proc. ankietowanych, laburzystów 24 proc., Liberalnych Demokratów 20 proc., Partię Brexit 7 proc., a Zielonych 3 proc.

Z kolei według innego sondażu YouGov na Partię Konserwatywną wskazało 36 proc. badanych, na laburzystów 21 proc., na Liberalnych Demokratów 18 proc., na Partię Brexit 13 proc., a na Zielonych 6 proc.

Oba sondaże były, wraz z opublikowanym dzień wcześniej badaniem Survation, pierwszymi przeprowadzonymi po przegłosowaniu we wtorek przez Izbę Gmin projektu ustawy o rozpisaniu przedterminowych wyborów 12 grudnia. W badaniu Survation konserwatyści też wygrywali, lecz ich przewaga wyniosła jedynie 8 punktów proc.

Odkąd Boris Johnson stanął na czele Partii Konserwatywnej i rządu, partia ta wygrywa niemal we wszystkich sondażach wyborczych. Jednak gdy w 2017 r. jego poprzedniczka Theresa May zdecydowała się na rozpisanie wcześniejszych wyborów, by zwiększyć przewagę, którą miała w Izbie Gmin, sondaże dawały konserwatystom jeszcze wyraźniejsze prowadzenie. Skończyło się na tym, że torysi co prawda wygrali wybory, ale stracili bezwzględną większość w parlamencie.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe