Theresa May nieelastyczna, introwertyczna i gburowata

  • 29.10.2019, 15:45
  • Brexit Standard
Theresa May nieelastyczna, introwertyczna i gburowata Theresa May Fot. Shutterstock
Była premier Theresa May „zaczęła się kruszyć podczas kampanii wyborczej w 2017 r. – twierdzi Anthony Seldon w jej biografii „May at 10”.

Historyk Sir Anthony Seldon przeprowadził wywiady z prawie wszystkimi najbardziej wpływowymi postaciami, które pracowały z Theresą May. Na ich podstawie napisał najnowszą książką o byłej premier. Doszedł w niej do wniosku, że to przede wszystkim kampania wyborcza „okrutnie odsłoniła jej niezwykle nieelastyczną i zamkniętą w sobie postać”.

– Theresa May była „niemiła” i „niezbyt przyjemna” podczas niefortunnej kampanii wyborczej torysów w 2017 r. – twierdzi Fiona Hill, która szefowała sztabowi Theresy May wraz z Nicholasem Timothy. Mówi też, że została zmuszona do zostania „pełnoetatową opiekunką byłej premier” po tym, jak ta „zaczęła się kruszyć” wobec rosnącej krytyki – pisze Anthony Seldon, przy czym dodaje, że May nie chciała, aby to właśnie ona była główną postacią tej kampanii.

Hill i Timothy powiedzieli Seldonowi, że zostali wręcz zmuszeni do pracy u boku May. – Była gburowata i niezbyt przyjemna (…) Była bardzo cicha i wydawała się nieszczęśliwa – dodali byli współpracownicy Theresy May.

Biografia, której części publikuje „The Times”, opisuje między innymi reakcję May na manifest torysów, wokół którego ostatecznie pojawiły się kontrowersje na skutek zmiany polityki wobec opieki społecznej, co nazywano potem „podatkiem od demencji”. To między innymi miało doprowadzić do podważenia wiarygodności byłej premier.

Inny współpracownik byłej premier dodał, że: „była okropną działaczką. Uznawało się ją za zrzędliwą i oczekującą wygranej, a potem wyraźnie się zirytowała, kiedy to wszystko zostało zweryfikowane”.

Konserwatyści mieli wyraźnie wygrać w czerwcu 2017 r., ale stracili 13 mandatów i tym samym większość w parlamencie. Zyskała z kolei Partia Pracy.

Zaraz po wyniku wyborów Theresa May miała winić swoich doradców i „gorzko narzekała, że ​​zrobiła dokładnie to, co jej kazali, więc właśnie dlatego wynik był taki, a nie inny”.

May, której praca jako premiera trwała jedynie nieco dłużej niż Neville’a Chamberlaina, została również skrytykowana za to, że podobno nie pokazała „silnej osobowości” opinii publicznej po atakach terrorystycznych w Manchesterze i Londynie.

Anthony Seldon jest wicekanclerzem University of Buckingham. Napisał także biografie polityczne Margaret Thatcher, Johna Majora, Tony'ego Blaira, Gordona Browna i Davida Camerona.

Premiera książki „May At 10” zaplanowana jest na 7 listopada 2019 r.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe