Jest poparcie UE ws. przedłużenia terminu Brexitu!

  • 24.10.2019, 12:48
  • Brexit Standard
Jest poparcie UE ws. przedłużenia terminu Brexitu! Antybrexitowy People’s Vote March w Londynie w sobotę 19 października Fot. ArchBS
Liderzy frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim poparli przedłużenie Brexitu do 31 stycznia 2020 r.

„Po spotkaniu Konferencji Przewodniczących PE liderzy grup PE poparli elastyczne przedłużenie do 31 stycznia 2020 roku. Szef PE David Sassoli napisał list w tej sprawie do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska” – przekazał rzecznik PE Jaume Duch na Twitterze.

Sassoli napisał, że przedłużenie pozwoli Zjednoczonemu Królestwu na wyjaśnienie swojego stanowiska, a PE będzie mógł „właściwie wykonywać swoją rolę”.

W środę również ambasadorowie 27 państw członkowskich zgodzili się co do przedłużenia Brexitu, aby uniknąć wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy, nie zapadły jednak formalne decyzje co do czasu jego przedłużenia.

Ambasadorowie mają się ponownie spotkać w piątek. W tym czasie szef Rady Europejskiej ma dalej prowadzić konsultacje w tej sprawie z liderami unijnymi.

Według BBC, oficjalna decyzja o przedłużeniu Brexitu przez UE oczekiwana jest właśnie w piątek.

Boris Johnson wciąż jest pewien przeforsowania umowy z UE w parlamencie przed 31 października, tak aby tego dnia Wielka Brytania opóściła Wspólnotę zgodnie z wcześniejszym planem. Brytyjski premier został jednak już wcześniej zmuszony wysłać do UE list z prośbą o przedłużenie Brexitu, zgodnie z ustawą przyjętą przez posłów w zeszłym miesiącu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe