Boris Johnson grozi rozpisaniem wyborów jeszcze przed świętami

  • 22.10.2019, 17:12
  • Brexit Standard
Boris Johnson grozi rozpisaniem wyborów jeszcze przed świętami Fot. Pixabay.com
Trwa debata w Izbie Gmin ws. ustawy o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE. Boris Johnson zagroził, że ją wycofa i rozpisze przyśpieszone wybory, które odbędą się jeszcze przez Bożym Narodzeniem.

Przemawiając we wtorek w parlamencie, Boris Johnson powiedział, że głosowanie przeciwko wynegocjowanej przez niego umowie, opóźni Brexit o trzy miesiące, a on nie może się na to zgodzić.

– W żaden sposób nie pozwolę na kontynuowanie tego przez kolejne miesiące. Jeśli parlament odrzuci Brexit, zamiast go poprzeć, wszystko opóźni się do stycznia lub być może dłużej. Rząd w żadnym wypadku nie może tego kontynuować, więc z wielkim żalem muszę powiedzieć, że ustawę trzeba będzie odrzucić i będziemy musieli przejść do wyborów powszechnych – powiedział Johnson.

Źródło z 10 Downing Street podkreśliło w rozmowie z „The Guardian”, że ustawa zostanie wycofana tylko wtedy, gdy UE przyzna przedłużenie o trzy miesiące, a to rodzi możliwość, że premier zaakceptowałby krótsze przedłużenie terminu Brexitu, gdyby UE zaoferowała je.

Głosowanie nad ustawą ma odbyć się dzisiaj wieczorem. Planowane ono było już w sobotę, a potem w poniedziałek, ale w obu przypadkach do niego nie doszło.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe