Brexit będzie jednak opóźniony?

  • 15.10.2019, 19:29
  • Brexit Standard
Brexit będzie jednak opóźniony? Kampania Partii Konserwatywnej zakłada, że do Brexitu dojdzie już po wyborach powszechnych w Wielkiej Brytanii
Partia Konserwatywna zaczęła już na dobre przygotowywać się do wyborów powszechnych. Te jednak odbędą się po 31 października. Kampania konserwatystów sugeruje jednak, że tego dnia nie dojdzie jeszcze do Brexitu, a Wielka Brytania opuści UE już po wyborach.

Ulotki Partii Konserwatywnej, do których dotarło BBC sugerują, że partia liczy się z tym, że Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej przed nowymi wyborami. Termin planowany na 31 października zostanie więc przełożony.

Jedna z ulotek głosi, że głosowanie na Partię Brexit oznaczałoby „większe opóźnienie” opuszczania UE, ponieważ partia Nigela Farage'a „nie jest w stanie przeprowadzić Brexitu”.

Ulotki, które będą rozpowszechniane w ramach kampanii wyborczej już zostały udostępnione niektórym partyjnym aktywistom. Ujawniają one również niektóre argumenty, które partia będzie wykorzystywać podczas wyborów. Wiele z nich związanych jest z Brexitem, więc zdaniem BBC do Brexitu nie może dojść przed wyborami.

Mimo doniesień BBC Boris Johnson wciąż upiera się, że do Brexitu dojdzie 31 października.

– Realizacja Brexitu do 31 października jest absolutnie konieczna – powiedział premier w poniedziałek w parlamencie.

Obecnie próbuje on osiągnąć porozumienie z Brukselą, ale utrzymuje, że Wielka Brytania opuści UE do końca miesiąca z umową lub bez niej.

Jednak ustawa uchwalona przez posłów w zeszłym miesiącu – tak zwana ustawa Benna – mówi, że premier musi poprosić o trzymiesięczne opóźnienie, chyba, że uda mu się dojść do porozumienia lub poprosić parlamentarzystów o zatwierdzenie wyjścia bez porozumienia przed 19 października, czyli w ciągu najbliższych czterech dni.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe