IBB Polonia Londyn nabiera rozpędu i przygotowuje się do rozgrywek Ligi Mistrzów

  • 15.10.2019, 14:14
  • Brexit Standard
IBB Polonia Londyn nabiera rozpędu i przygotowuje się do rozgrywek Ligi… IBB Polonia Londyn Fot. Sandsphotos.co.uk
Zwycięstwa w drugiej rundzie Pucharu Anglii oraz pierwszym ligowym domowym meczu z Sheffield Hallam były dobrą rozgrzewką przed nadchodzącym spotkaniem przeciwko topowemu klubowi z Polski oraz meczami w europejskiej Lidze Mistrzów, w której zespół ze stolicy Anglii podejmie aktualnego mistrza Chorwacji – HAOK Mladost Zagrzeb.

W miniony weekend IBB Polonia Londyn – aktualny mistrz Anglii – rozpoczęła sezon ligowy 2019/20. Po zwycięstwie w poprzedni tygodniu z Weymouth Beach w meczu pucharowym oraz sobotniej wygranej 3:0 (25:23; 25:16; 25:20) z drużyną Sheffield Hallam, klub ze stolicy Anglii może w pełni skupić się na treningach i szlifowaniu formy na nadchodzące mecze w pierwszej rundzie siatkarskiej Ligi Mistrzów. Już 22 października w Zagrzebiu londyńczycy zmierzą się z mistrzem Chorwacji. Następnie rozgrywki przeniosą się do stolicy Anglii, gdzie 30 października w Wiosce Olimpijskiej w hali Copper Box Arena podopieczni Koutouleasa podejmą zagranicznych gości.

Jednak zanim to nastąpi IBB Polonia sprawdzi swoje umiejętności w meczu przeciwko Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle – topowej drużynie z kraju, w którym kibice szaleją na punkcie siatkówki. Wydarzenie to odbędzie się 19 października. W hali Azoty, aktualny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski będzie gościć drużynę z Londynu. Wspólny mecz będzie jedną z form sprawdzenia się przed nachodzącymi rozgrywkami Ligi Mistrzów. Kibice mogą liczyć na transmisję tych rozgrywek na jednym z kanałów topowej polskiej stacji telewizyjnej – POLSAT. Na parkiecie pojawi się wiele gwiazd, w tym zdobywca złotego medalu Igrzysk Olimpijskich i legenda, nie tylko brazylijskiej siatkówki – GIBA. Dla londyńczyków będzie to ostatni mecz przed podróżą do stolicy Chorwacji, gdzie zmierzą się z HAOK Mladost Zagrzeb, drużyną która trzykrotnie próbowała dostać się do elity rozgrywek. Niezależnie od wyniku spotkania wyjazdowego, to właśnie mecz w Copper Box Arena zdecyduje, która ekipa awansuje do kolejnej rundy rozgrywek i zmierzy się z mistrzem Austrii – drużyną SK Zadruga Aich-Dob.

Kiedy rozgrywałem pierwsze spotkanie w barwach IBB Polonii w Crystal Palace na początku tego roku atmosfera była elektryzująca, mimo, że mieliśmy już zapewnione zwycięstwo w lidze. Na początku tego sezonu zagramy dwa kluczowe mecze: jeden w Polsce przeciwko mistrzowi tego kraju oraz w Londynie przeciwko mistrzowi Chorwacji. Jestem dumny, że będą częścią drużyny podczas tych wydarzeń i będę mógł podzielić się z nią wiedzą i energią i pomóc im sięgać wyżej i realizować postawione założenia – powiedział Giba.

Mecz przeciwko Sheffield Hallam pozwolił świetnie zakończyć nasze londyńskie przygotowania do Ligi Mistrzów. Pokazaliśmy dobry poziom koncentracji i współpracy – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz. – Teraz jednak czeka nas ciężki orzech do zgryzienia, bo wymagania sportowe naszych rywali podniosą się o poziom lub dwa. ZAKSA może okazać się ciężkim testem z jakim przyjdzie się nam zmierzyć, a Liga Mistrzów, w której jako pierwsza brytyjska drużyna bierzemy udział, na pewno nałoży dodatkową presję na naszych zawodników. Jednak jestem dobrej myśli, nie tylko ze względu na sportową jakość jaką ma nasz sztab szkoleniowy i zawodnicy, ale także dzięki ogromnemu wsparciu jakie otrzymamy od kibiców. Fani naszego klubu są wielkimi pasjonatami tego sportu, co przełożyło się na świetną sprzedaż biletów. Od przygotowywanego show w Wiosce Olimpijskiej dzielą nas ciągle trzy tygodnie, a już sprzedaliśmy prawie tysiąc biletów. Czuję, że to naprawdę ekscytujący czas dla całej drużyny i naszej siatkarskiej rodziny.

Z kolei Jacek Ambroży – główny udziałowiec klubu oraz właściciel IBB Builders Merchants tak skomentował drogę, jaką przebył klub:  Kiedy po raz pierwszy zainwestowałem w amatorską drużynę biorącą udział w amatorskich rozgrywkach, w kraju, w którym nikt nie interesuje się siatkówką, moi znajomi nie brali tych działań na poważnie. Od tego czasu zdobyliśmy tytuły mistrzowskie w kraju, Mistrzostwo NEVZA, a teraz jako pierwsi weźmiemy udział w prestiżowej Lidze Mistrzów, a co więcej spotkanie zostanie rozegrany w Wiosce Olimpijskiej. Ponadto, współpracujemy z zagranicznymi mediami, które pokazują nasze mecze, wspierają nas międzynarodowi sponsorzy, czy gwarantujemy świetną atmosferę i dobre widowiska. A to wszystko udało się osiągnąć w zaledwie pięć lat. Cieszę się, że tyle już osiągnęliśmy i jestem podekscytowany na myśl o tym, co jeszcze przed nami.
 
Kolejne mecze IBB Polonii Londyn:
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – IBB Polonia Londyn (19 październik, g. 14:30) bilety: https://www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb1074
HAOK Mladost Zagrzeb – IBB Polonia Londyn (22 październik, g. 20:00)
IBB Polonia Londyn – Malory Eagles (26 październik, g. 16:30) bilety: https://ibbpolonia-maloryeagles.eventbrite.co.uk
IBB Polonia Londyn – HAOK Mladost Zagrzeb (30 październik, g. 19:00) bilety: https://clm.ibbpolonia.com/

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe