Polacy w Wielkiej Brytanii wybrali inaczej niż w Polsce

  • 14.10.2019, 10:53
  • Brexit Standard
Polacy w Wielkiej Brytanii wybrali inaczej niż w Polsce Kolejka do wyborów w Ambasadzie RP W Londynie Fot. ArchBS
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane z około 97 proc. zagranicznych komisji wyborczych. Z informacji tych wynika, że Polacy przebywający za granicą najliczniej zagłosowali na Koalicję Obywatelską.

Po przeliczeniu głosów z 97,19 proc. obwodowych komisji wyborczych utworzonych poza granicami Polski, Koalicja Obywatelska uzyskała 39,05 proc. głosów, PiS - 25,29 proc., SLD – 20,43 proc., Konfederacja – 11,14 proc., a PSL – 4,1 proc.

Gdyby ograniczyć głosy do Wielkiej Brytanii, to tutaj także wygrałaby Koalicja Obywatelska, którą poparło ponad 27 884 osób, czyli 37,38 procent głosujących (dane ostateczne). Drugie miejsce na Wyspach zdobyła zaś Lewica, na którą zagłosowało 17 515 (23,48 proc.), a dopiero na trzecim miejscu plasuje się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 14 952 (20,04 proc.).

Państwowa Komisja Wyborcza podała też wyniki wyborów do Senatu (zagranica głosowała na 44 okręg warszawski) z 264 na 320 zagranicznych komisji wyborczych (podliczono 82,5 procent głosów). Kandydat Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Ujazdowski uzyskał poparcie ponad 55 proc. głosujących, co oznacza, że zagłosowało na niego ponad 99,5 tys. osób. Na Marka Rudnickiego z PiS zagłosowało ponad 55 tysięcy osób, czyli 30 proc. głosujących poza granicami kraju, a Cezarego Kasprzaka z Obywateli RP poparło ponad 25 tysięcy osób, co oznacza poparcie ponad 14 procent wyborców.

WYNIKI GŁOSOWANIA POLAKÓW W WYBORACH 2019 W WYBRANYCH KRAJACH

Stany Zjednoczone:

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ -15 569 - 52,75%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 8 171 - 27,68%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - 2 606 - 8,83%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 2 450 - 8,30%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 721 - 2,44%

Razem 29 517

 

Wielka Brytania:

KOALICJA OBYWATELSKA – 27 884 – 37,38%

LEWICA – 17 515 – 23,48%

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 14 952 – 20,04%

KONFEDERACJA – 11 081 – 14,86%

PSL – 3162 – 4,24%

Razem 74 594

 

Kanada:

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 3 846 - 55,67%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 1 666 - 24,11%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 720 - 10,42%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - 549 - 7,95%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 128 - 1,85%

Razem6 909

 

Niemcy (Dane z 11 na 23 obwodowych komisji wyborczych):

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 6 569 - 42,60%

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 3 913 - 25,38%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - 2 769 - 17,96%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 1 484 - 9,62%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 684 - 4,44%

Razem 15 419

 

Francja (Dane z 10 na 13 obwodowych komisji wyborczych):

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 2 111 - 43,06%

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 1 168 - 23,82%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - 1 051 - 21,44%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 350 - 7,14%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 223 - 4,55%

Razem 4 903

 

Rosja:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 246 - 38,99%

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 192 - 30,43%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - 132 - 20,92%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 34 - 5,39%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 27 - 4,28%

Razem 631

 

Australia:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 1 201 - 41,16%

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 650 - 22,28%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - 597 - 20,46%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 402 - 13,78%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 68 - 2,33%

Razem 2 918

 

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zibi 2
Zibi 2 20.10.2019, 18:39
Syfiarze ddo piSSdy wracać ...
entuzjasta polskiego narodu
entuzjasta polskiego narodu 16.10.2019, 22:00
Akurat ,przebywam w Anglii tutaj nie ma czegoś takiego jak zasiłek. Wszyscy pracują i z uśmiechem idą do pracy, a po pracy wracają do własnych domów i wychowują dzieci nie dostają na nie pieniędzy i nie dostają dodatków mieszkaniowych, dodatków d niskich zarobków itd..
Mało tego chętnie płacą podatki aby Królowej lepiej się żyło. A wy ***one świnie ciągle narzekacie . Ja za te wasze 500 złoty nie zrobił bym dziecka weźcie sobie uchodźców niech ***ją na wasze emerytury . Wcześniej *** wybudujcie im domy i dajcie żryć Ćwoki ***one.
Barbara
Barbara 17.10.2019, 09:43
https://www.easysend.pl/blog/b… To już szczyt arogancji, pisać takie bzdury jak ty, UK ma tak rozbudowany system pomocowy, że naprawdę proszę nie pisać bzdur, inaczej nie było by tam tylu emigrantów ale i rodzimi anglicy cieszą się z wszystkich swoich przywilejów!
JG
JG 20.10.2019, 09:47
Właśnie, jest system pomocy społecznej a nie „masz 500 i bujaj sie sam” na tym polega różnica
jola
jola 15.10.2019, 19:11
A Irlandia?
ola
ola 15.10.2019, 13:38
Ania, trzeba być porytym aby głosować na PIS. Od razu widac ze ekonomia to dla ciebie zasiłki.
Na spokojnie
Na spokojnie 15.10.2019, 13:16
Jak widać po komentarzach każdy tutaj mądry jest.. prawda jest taka że kogo byśmy nie wybrali i tak przygarnie kasę do swojego koryta..
Ania
Ania 15.10.2019, 13:03
Trzeba być Naprawdę poryty żeby głosować źle dla kraju i na lewaków z Po
Pierre
Pierre 15.10.2019, 13:04
Trzeba byc porytym, aby glosowac w kraju w ktorym sie nie mieszka :)
Heh
Heh 15.10.2019, 12:50
Trole brejzy w akcji...
Maja
Maja 15.10.2019, 17:24
troll PiS u ?
Masakra jakaś
Masakra jakaś 15.10.2019, 12:49
Zawisciuchy z UK i z lewackiej zachodniej Isla..... Europy głosowali tak bo ich zżera że w Polsce żyje się lepiej a oni muszą siedzieć w tym syfie multi kulti, więc chcą żeby było źle i w Polsce, Polacy to bardzo zawistny naród... Wszystko na temat
Lucy
Lucy 17.10.2019, 15:34
Nie powiem że wam się żyje lepiej mnie głowa nie boli że muszę opłaty zrobić i podwyżek takich jak w Polsce niema ..no i na wszystko mnie stać..a jak jestem w Polsce to chwytam się za głowę ..ceny z kosmosu..
Darecki
Darecki 16.10.2019, 12:32
Chyba weekend za mocno wszedl i pier....... bzdury
Barbara
Barbara 16.10.2019, 10:38
Coś ci się w główce pomieszalo, każdy w kraju popiera 500+ ale weź się ogarnij powinny być jakieś reguły do ich wyplacania/przynajmniej jeden z rodziców powinien być zatrudniony na etacie a nie 2 niwrobow klepie dzieci, nie pracuje, wyciąga kasę z pomocy społecznych, dostaje mieszkanie z sicjalu a ty szary człowieku ***c na tych niwrobow, najbogatsi zaś nie koniecznie te pieniądze potrzebują.! Nie, bezmyślne rozdawnictwo! Służba zdrowia kompletnie leży na deskach, oświata nie dofinansowania, w szkołach dzieci uczą się na zmiany, nie stosowanie się do konstytucji, mieszanie ludziom w głowach po przez jedyna słuszna tvpis, a oni miliony dają na rydzyka i kler! To jest kupowanie społeczeństwa, oglupianie go! Najlepiej mieć społeczeństwo nie wykształcone, zapite i ulegle, takie się nie będzie buntowalo na na wszystko się godzilo! Po co tworzyć nowe miejsca pracy, po co inwestować w nowe szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale etc.. Jak wiele taniej wyjdzie mieć zapite społeczeństwo na (utrzymaniu państwa) defakto reszty społeczeństwa pracującego! Wierny ale bierny to jest dewiza i motto Pisu! Jak można popierać PiS, które rujnuje gospodarkę, sami maja wiele afer, które przykrywaja krótka koszulka ale za chwilę im tej kos, ulki zabraknie! 1.katastrofa smoleńska - miliony utopione na bzdety Macierewicza komisja, 2.rozpieprzanie nowych drogich limuzyn, 3.wieze Kaczyńskiego, 4.loty samolotami w systemie hed, w celach prywatnych, 5. Afera Banasiaka który ma piecze nad ściganie przestępczości podatkowej a sam jest umoczony po pachy, 6. Dziwne samobójstwa?!? świadków w wiezieniach, 7. Do dziś nie wyjaśniona afera skoków, 8, nie ujawnienie do dziś zeznań majątkowych, swoich i swoich rodzin, 8. Nie ujawnienie kto poparł powołanie nowych sędziów, 9.afera lekowa i tak bym można wyliczać, wyliczać, wyliczać.. Pani Szydlo i droga do jej domu, Pani szydlo i dofinansowanie szkoły jej męża, takim i im podobnym po mniejszych aferek multum, ale im się należy jak to mawiala p. Szydlo! Szczucie ludzi jednych na drugich, sianie i mowa nienawiści do wszystkich i wszystkiego co nie zgodne z naszą linia rozumowania... Nie, nie, takiej polski ludzie nie chcą! polski aroganckiej, butnej, zaklamanej bez tolerancjiludzie nie chcą!
Multi kulti
Multi kulti 15.10.2019, 15:04
Ograniczony Pisior z Ciebie Hahaha
A ekinomia to pewnie dla Ciebie zasiłki
Grazyna
Grazyna 15.10.2019, 13:06
Tyle, ze te zawisciuchy w UK i calej reszcie zachodniego swiata nie musza zerowac na czyichs pieniaddzach, tak jak ty w Polsce.
Dokładnie
Dokładnie 15.10.2019, 12:51
Popieram
gosciówa
gosciówa 15.10.2019, 09:05
W Stanach i Kanadzie głosują tacy patrioci, którzy tam się urodzili, nie mówią po polsku, a w kraju nigdy nie byli lub ich rodzice byli 60 lat temu. Wiedzę na temat Polski czerpią z wydawnictw Kościelnych i telewizji Trwam i Polonii
galileo
galileo 15.10.2019, 05:42
Do USA i Kandy wyjechały ci co wierzą w płaska ziemie czyli z wykształceniem 4 klas i 2 plebanii do gwałtów.
Gosc
Gosc 15.10.2019, 08:38
Jesteś tak ograniczony jak Twoje myślenie !!! Nie obrażaj ludzi siudemko 😞
Gaga
Gaga 14.10.2019, 22:14
A gdzie Austria? Dlaczego została pominięta ?
pomoc
pomoc 14.10.2019, 21:34
Pomóż mi w walce o życie,dzięki temu leczeniu żyję.Stan mojego zdrowia bardzo się poprawił.Bez Twojej pomocy nie mam szans.Proszę o udostępnienia i symboliczne wsparcie!
www.siepomaga.pl/maks-zawalski
Z góry dziękuję.

Obywatel
Obywatel 14.10.2019, 21:26
Wyjechali nie ma ich w Polsce a decydują nie do końca się z tym zgodzę . Nie źle głosują na bandę złodzieji . Trzeba było oddać głos na konfederacje może coś w państwie by się zmieniło. PiS dużo zmienił ale za bardzo rozdaje kasę ludzi którzy uczciwie pracują dla nierobów co niektórych .
Katarzyna 22
Katarzyna 22 14.10.2019, 20:42
Polacy emigranci dzïękują w ten sposób głosują na partię dzięki której musieli ratować swoje rodziny i opuścić swój kraj. To jest przykre bo nie wiedzą ile od tego czasu w Polsce zmieniło się na dobre i gdyby dzisiaj mieli podejmować decyzję nigdy z kraju by nie wyjechali. A tak teraz wybierają nam rząd nie mieszkając w Polsce nie płacąc tu podatków. Pozdrawiam
Polak
Polak 14.10.2019, 20:59
A kiedy zaczęła się fala emigracji, nie po 2004 roku a kto wtedy przejmował władzę po 2005 roku? Nie PIS? Nie przeinaczaj faktów. Polacy w Europie wyraźnie się wypowiedzieli jakiej chcą Polski i w przeciwieństwie do amerykańskiej Polonii są związani bardziej z krajem a nie oderwani od rzeczywistości
Gosc
Gosc 15.10.2019, 08:42
Dla Twojej wiedzy ludzie wyjeżdżali z Polski w latach osiemdziesiątych. Skąd bierzesz te dane z gazety wyborczej .Bzdury wypisujesz
ŻyczliwyTrollik
ŻyczliwyTrollik 14.10.2019, 22:32
A kiedy otworzono granice chociażby do UK, nie po 2004?:D Ludzie wyjeżdżali wtedy z Polski, bo mogli i czy wtedy rządziłby PiS, czy PO efekty byłby taki sam.
Zuuu
Zuuu 14.10.2019, 20:01
No i CO z tego ???? 😆😆😆😆
Kasia
Kasia 14.10.2019, 19:59
Ludzie którzy nigdy w Polsce nie mieszkali nie powinni mieć prawa głosu...
Aa
Aa 14.10.2019, 22:53
Zgadza się.
Gimby tylko biora
Gimby tylko biora 14.10.2019, 20:40
500+
Gruby
Gruby 14.10.2019, 19:56
Jak można głosować na partię przez której rządy wyjechało się z kraju? Co Wy na emigracji po 10 latach możecie się wypowiedzieć jak żyje się w Polsce?! *** ludzie przestańcie pier.olić!
A
A 14.10.2019, 22:48
No właśnie.
Xuuuuu
Xuuuuu 14.10.2019, 20:03
Poza tym na zmywaku to ciężko śledzić wiadomości a pamiętają tylko syf z czasów kiedy właśnie musieli emigrować.
Eliza
Eliza 15.10.2019, 22:53
Zmywak to nie zadna ujma, tu gdzie mieszkam od 14 lat Na Jersey nigdy nie pracowalam Na zmywaku
Polacy sa ambitni I to co masz Na mysli “zmywak” to moze dobre 20 lat temu tak bylo.

Pozdrawiam.
MisKorabolant
MisKorabolant 14.10.2019, 19:31
W Szecji tez KO z poparciem ponad 40% potem PiS ponad 23% a na trzecim miejscu SLD ponad 21%
MM
MM 14.10.2019, 18:59
Brawo! To bardzo ważne i mądre wsparcie! Dziękuję.
Ewa
Ewa 14.10.2019, 18:55
USA stara emigracja, sentymenty i symbole, bez rozumu
Nina
Nina 14.10.2019, 22:53
Te glosy nie powinny byc liczone
Ivy
Ivy 21.10.2019, 22:24
Głosy z emigracji niczego nie zmieniają. Po odjęciu od wyniku wyborów i tak nic sie nie zmienia.

Pozostałe