Boris Johnson zamienia się w Jokera

  • 12.10.2019, 15:46
  • Brexit Standard
Boris Johnson zamienia się w Jokera Boris Johnson według Jamesa Mylne
James Mylne, artysta z Londynu, zaprezentował dwie kontrowersyjne nowe prace, aby przedstawić zbliżającą się londyńską retrospektywę swojej twórczości jeszcze w tym roku.

Artysta z Battersea specjalizuje się w fotorealizmie poprzez rysowanie długopisami na papierze i jest uważany za pioniera w tej dziedzinie sztuki.

W grudniu Mylne zaprezentuje A Decade of Shady Business, indywidualną wystawę w Mayfair z okazji dziesięciolecia swojej innowacyjnej sztuki długopisów i odsłonięcia serii niesamowitych nowych prac, które poruszają tematy i problemy bliskie sercu artysty.

Niektóre z najbardziej porywających portretów na nowej wystawie uwieczniają dwie najbardziej kontrowersyjne postacie polityczne – Borisa Johnsona i Jaira Bolsonaro.

Mylne skrupulatnie odtworzył obecnego premiera Wielkiej Brytanii w przebraniu arcybiskupa złoczyńcy Jokera.

– Cały Brexit to trochę zły żart... ale podobnie jak Joker, wierzę, że pod głupotą kryje się sadystyczna strona Borysa – skomentował swoją pracę Mylne.

Tymczasem „cholerny portret” brazylijskiego premiera Bolsonaro przedstawia tego kontrowersyjnego przywódcę uchwyconego przez płomienie Amazonii, wylewające się z jego oczu.

– Podczas najgorszego z ostatnich pożarów Amazonii właściwie nie spałem, myśląc o stosunku Bolsonaro do tego wszystkiego – mówi Mylne – Wydaje mi się to dość złe.

JAMES MYLNE

A DECADE OF SHADY BUSINESS

12-22 December 2019

4 Mandeville Place, Mayfair, London W1

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe