Polacy bez wizy do USA „już tuż tuż”

  • 07.10.2019, 15:44
  • Brexit Standard
Polacy bez wizy do USA „już tuż tuż” Już od początku 2020 roku Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz Fot. pixabay.com
Ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała dzisiaj, że do końca roku zakończą się procedury dotyczące przystąpienia Polski do ruchu bezwizowego.

– 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz – powiedziała Mosbacher.

Zgodę na udział Polski w Programie Ruchu Bezwizowego zapowiedział prezydent USA Donald Trump 4 października. 30 września zakończył się z kolei w USA rok fiskalny i podliczono wówczas odsetek odmów wniosków o wizę dla Polaków. Polska po raz pierwszy w historii osiągnęła wynik 2,8 proc. odrzuconych wniosków, czyli poniżej 3 proc., co jest niezbędnym warunkiem do uczestnictwa w programie bezwizowym.

– Nie lubię obiecywać tego, czego nie mogę spełnić, ale jestem pewna, że Polska będzie włączona do programu bezwizowego do końca roku, może szybciej – powiedziała Georgette Mosbacher podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Program bezwizowy umożliwia obywatelom uczestniczącym w nim krajów na podróżowanie do USA w celach biznesowych i turystycznych na 90 dni.

Polacy chcący polecieć do USA, nie będą więc już musieli starać się o wizę. Wystarczy rejestracja przed wylotem lub rejsem statkiem do USA w elektronicznym systemie ESTA. Odpada również opłata 160 dol. za wizę. Kwota za aplikację w ESTA to 14 dol.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe