Nigel Farage oferuje Borisowi Johnsonowi pakt o nieagresji

  • 11.09.2019, 15:51
  • Brexit Standard
Nigel Farage oferuje Borisowi Johnsonowi pakt o nieagresji Boris Johnson i Nigel Farage Fot. Shutterstock
Oddajcie nam 90 okręgów wyborczych, a w pozostałych nie będziemy was atakować – taką propozycję złożył Nigel Farage Borisowi Johnsonowi.

Partia Brexit stanowi obecnie największe zagrożenie dla Partii Konserwatywnej. Nigel Farage o tym wie i w związku z tym zaproponował Borisowi Johnsonowi współpracę. W zamian za „odpuszczenie” przez torysów 90 okręgów wyborczych, brexitersi nie będą z nimi rywalizować w pozostałych okręgach.

Według dziennika „The Sun” propozycja Farage’a jest prosta: w zamian za to, że konserwatyści nie wystawią kandydatów w 90 okręgach, on nie będzie wystawiał kandydatów we wszystkich pozostałych okręgach, w których mógłby w nimi konkurować.

Największy brexiters wyjaśnił, że w tych 90 okręgach chce iść na konfrontację z Partią Pracy. Byłyby to regiony, w których wcześniej UKiP odnosił pewne sukcesy, na przykład w Midlands czy w North East, dzięki czemu Paria Brexit miałaby dużą szansę pokonać tam laburzystów.

Jeśli obu partiom udałoby się w ten sposób zdobyć większość w parlamencie, po wyborach zawiązałyby koalicję i wspólnie wyprowadziłyby bez przeszkód Wielką Brytanię z Unii Europejskiej. Wówczas mogłoby to nastąpić nawet na drodze twardego Brexitu, bowiem nikt już nie byłby w stanie takiej koalicji się przeciwstawić.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe