Brat Borisa Johnsona rezygnuje z funkcji posła

  • 05.09.2019, 16:14
  • Brexit Standard
Brat Borisa Johnsona rezygnuje z funkcji posła Jo Johnson Fot. Wikipedia CC Creative Commons
Jo Johnson, młodszy brat premiera Borisa Johnsona, zrezygnował z funkcji posła i ministra, mówiąc, że „jest rozdarty między lojalnością wobec rodziny, a interesem narodowym”.

Minister ds. uniwersytetów, nauki, badań naukowych i innowacji, a także poseł Partii Konserwatywnej z okręgu Orpington w południowo-wschodnim Londynie powiedział, że drzemie w nim „nierozwiązywalne napięcie” w związku z rolą, jaką przyszło mu pełnić.

W 2016 r. Joseph Edmund Johnson głosował za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, a jego brat Boris był jedną z kluczowych postaci na rzecz Brexitu.

Jo Johnson już w ubiegłym roku zrezygnował z funkcji ministra, protestując przeciwko umowie ws. Brexitu wynegocjowanej przez Theresę May, ale latem ponownie wszedł do rządu, po tym jak członkowie Partii Konserwatywnej wybrali jego brata na szefa partii i premiera.

Według redaktor politycznej BBC Laury Kuenssberg, rezygnacja Jo Johnsona związana była z usunięciem z klubu parlamentarnego torysów 21 posłów, którzy wspierają opozycję w pracach nad zablokowaniem Brexitu bez umowy. Jej zdaniem był on „zdenerwowany czystką kolegów” i że bracia (on i Boris) byli „w bardzo odległych miejscach”, jeśli chodzi o poglądy dotyczące Brexitu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe