„Przygotuj się na Brexit” – rusza rządowa kampania za 100 milionów funtów

  • 02.09.2019, 11:32
  • Brexit Standard
„Przygotuj się na Brexit” – rusza rządowa kampania za 100 milionów funtów Fot. twitter.com/cabinetofficeuk
Brytyjski rząd rozpoczął kampanię informacyjną zachęcającą społeczeństwo do przygotowania się do Brexitu.

Kampania „Przygotuj się na Brexit” (Get ready for Brexit) rozpoczęła się w niedzielę od uruchomienia strony internetowej gov.uk/brexit.

Billboardy i reklamy w mediach społecznościowych pojawią się w najbliższych dniach, a reklamy telewizyjne zostaną wyemitowane jeszcze w tym miesiącu.

Michael Gove, odpowiedzialny za plany przeprowadzenia Brexitu porozumienia, powiedział, że reklamy zachęcają do „wspólnej odpowiedzialności” za przygotowanie się do opuszczenia UE 31 października.

Według BBC kampania może kosztować nawet 100 milionów funtów. Zdaniem Benedicta Pringle, autora bloga politadvertising.co.uk, jeśli to prawda, to budżet w wysokości 100 milionów funtów byłby około dwa razy większy niż wydatki National Lottery na reklamę każdego roku.

– Jeśli więc pomyślisz, jak często widzisz reklamę lotto, a następnie pomnożysz to przez dwa, to łatwo sobie wyobrazisz, jak często w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będziemy oglądać rządową kampanię powiedział Pringle w rozmowie z BBC.

Kampania jest skierowana przede wszystkim do brytyjskich firm robiących interesy w Unii Europejskiej oraz Brytyjczyków, którzy po Brexicie zamierzają podróżować do Europy.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe