Nigel Farage: każda umowa ws. Brexitu będzie zdradą!

  • 27.08.2019, 16:12
  • Brexit Standard
Nigel Farage: każda umowa ws. Brexitu będzie zdradą! Nigel Farage ma zupełnie inną wizję Brexitu, niż Boris Johnson Fot. twitter.com/Nigel_Farage
Szef Partii Brexit Nigel Farage zagroził torysom, że ich zrujnuje, jeśli Boris Johnson doprowadzi do jakiejkolwiek umowy ws. Brexitu.

Farage w barwnym przemówieniu na dzisiejszym wiecu partyjnym, podczas którego odsłonił 635-osobową armię kandydatów na posłów, nazwał każdą umowę z Brukselą jako „zdradę” woli Brytyjczyków. Powiedział, że będzie walczył z konserwatystami w każdym okręgu wyborczym w kraju, jeśli premier wynegocjuje kolejną umowę.

Jak pisze „The Sun”, Farage wręcz wściekał się: – Panie Johnson, jeśli przystąpisz do umowy o wystąpieniu, będziemy walczyć z tobą w każdym miejscu w całej Wielkiej Brytanii – groził szef Partii Brexit.

– Jesteśmy gotowi pomóc mu, współpracować z nim, w formie paktu o nieagresji przed wyborami – mówił Farage, zaznaczając, że warunkiem takiej współpracy miałby być „czysty Brexit”, bez żadnej umowy.

– Boris wielokrotnie powtarzał, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską. „Brexit albo śmierć” do 31 października. W ostatnich tygodniach jednak jasno wyraził swój głód nowej umowy z Brukselą – mówił Farage.

Największy eurosceptyk w UK dodał, że jeśli premier nie zrealizuje swojej obietnicy „Brexit albo śmierć”, to sam „zginie politycznie” z rąk Partii Brexit.

Partia Brexit nie jest jedynym zagrożeniem, przed którym stoi premier Johnson. Dziś także szef Partii Pracy Jeremy Corbyn był gospodarzem szczytu „anty No Deal” z pięcioma innymi partiami opozycyjnymi, podczas którego planowano, jak można nie dopuścić do Brexitu bez umowy.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe