Który z nich zostanie Mr No Deal?

  • 25.08.2019, 14:47
  • Brexit Standard
Który z nich zostanie Mr No Deal? Najpierw Donald Tusk ostrzegał Borisa Johnsona, teraz Boris Johnson ostrzega Donalda Tuska Fot. Shutterstock
Boris Johnson po przylocie do Biarritz na szczyt G7 ostrzegł Donalda Tuska, że będzie on znany jako Mister No Deal, jeśli nie zgodzi się na zmianę porozumienia o Brexicie.

– Powiem naszym przyjaciołom w UE, że jeśli nie chcą Brexitu bez umowy, to musimy pozbyć się z umowy Backstopu. Jeżeli Donald Tusk nie chce zostać Mr No Deal, to mam nadzieję, że też weźmie pod uwagę ten punkt – powiedział dziennikarzom brytyjski premier.

Boris Johnson odpowiedział w ten sposób na wcześniejszą publikację na Tweeterze Donalda Tuska, w której szef Rady Europy wyraził nadzieję, że Johnson „nie przejdzie do historii jako Mr No Deal”. „UE jest gotowa na wysłuchanie skutecznych, realnych pomysłów, możliwych do zaakceptowania przez wszystkie kraje członkowskie, w tym Irlandię, jeżeli i wówczas gdy rząd Wielkiej Brytanii okaże gotowość do ich przedstawienia” – napisał kilka dni temu Tusk.

Boris Johnson rządu domaga się od strony unijnej renegocjacji porozumienia o Brexicie, w tym usunięcia z niego zapisu o tzw. Backstop. Jest to mechanizm mający nie dopuścić do powrotu twardej granicy między należącą do Unii Europejskiej Irlandią a Irlandią Północną, stanowiącą część Zjednoczonego Królestwa.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe