Sąd zakazał protestów pod kliniką aborcyjną

  • 21.08.2019, 15:10
  • Brexit Standard
Sąd zakazał protestów pod kliniką aborcyjną Fot. twitter.com/goodcounselnet
Aktywiści antyaborcyjni przegrali apelację od decyzji rady dzielnicy Ealing w zachodnim Londynie, zakazującej im gromadzenia się pod kliniką dokonującą aborcji.

W środę sędziowie oddalili apelację od wcześniejszego orzeczenia, że ograniczenia nałożone przez radę Ealing na protestujących pod kliniką Marie Stopes były uzasadnione.

Władze Ealing jako pierwsze w Wielkiej Brytanii utworzyły strefę buforową pod Marie Stopes w kwietniu 2018 r. po demonstracjach antyaborcyjnych. Był to tzw. nakaz ochrony przestrzeni publicznej (PSPO) w następstwie doniesień o „zastraszaniu, nękaniu i dręczeniu” kobiet korzystających z obiektu przy Mattock Lane.

Rada Ealing argumentowała, że ​​niektóre pacjentki kliniki, które dokonały aborcji wiele lat temu, nadal były „w znacznym stopniu dotknięte potyczki z aktywistami”. Rada otrzymała petycję podpisaną przez ponad 3500 osób wzywających ją do podjęcia działań przeciwko antyaborcyjnym aktywistom.

Alina Dulgheriu i Andrea Orthova, które regularnie uczęszczały na czuwania prowadzone przez organizację Good Counsel Network (GCN), która ma na celu zniechęcenie kobiet do aborcji, podjęły prawne kroki od zakazu w sądzie apelacyjnym, próbując go uchylić.

Ich prawnicy argumentowali między innymi, że zakaz ingerował w ich prawa wynikające z europejskiej konwencji praw człowieka do wolności wypowiedzi, wolności religii lub przekonań oraz wolności zgromadzania się i stowarzyszania się.

Sąd w składzie Sir Terence Etherton, Lady Justice King and Lady Justice Nicola Davies, Sir Terence Etherton, Lady Justice King i Lady Justice Nicola Davies jednogłośnie oddalił jednak apelację, podtrzymując wcześniejszą decyzję na korzyść rady Ealing.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe