Po twardym Brexicie zapanuje chaos!

  • 18.08.2019, 15:35
  • Brexit Standard
Po twardym Brexicie zapanuje chaos! Fot. Pixabay
Wielka Brytania będzie borykała się z niedoborem żywności, leków i paliwa oraz z chaosem i opóźnieniami w transporcie przez kanał La Manche – wynika z niejawnych rządowych dokumentów, do których dotarł „Sunday Times”.

Gazeta twierdzi, że dokumenty, do których dotarła, opisują najbardziej prawdopodobne konsekwencje Brexitu bez umowy, ale nie najgorsze scenariusze.

„Zbiór dokumentów skompilowany w sierpniu przez Cabinet Office pod kryptonimem Operation Yellowhammer daje rzadki wgląd w niejawne przygotowania podejmowane przez rząd, by uniknąć katastrofalnego załamania krajowej infrastruktury” – pisze „Sunday Times”.

Według dokumentu, aż 85 proc. samochodów ciężarowych transportujących towary przez kanał La Manche „może nie być przygotowanych” na przywrócenie kontroli celnych we Francji, co oznacza, że zakłócenia i opóźnienia w portach mogą potrwać nawet trzy miesiące, nim przepływ ciężarówek się poprawi. W tym czasie może dojść do niedoborów żywności, paliwa i leków. Może to doprowadzić też do wzrostu świadczeń socjalnych na Wyspach.

Rząd brytyjski uważa też, że za sprawą twardego Brexitu pomiędzy Irlandią a Irlandią Płn. najprawdopodobniej powróci tzw. twarda granica.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaromar61
jaromar61 21.08.2019, 21:41
Mimo wszystko wątpię w ten brexit.
Robo
Robo 18.08.2019, 16:48
***isz farmazony . W polsce zarobosz 2000 zl a samo wynajem chaty 1500 i z czego tam masz zyc ?? Po za tym buduj w uk coraz to wiecej fabryk caly czas sie wszystko rozwija . To co wy*** wszystkich i nie bedzie komu pracowac ??
Pio
Pio 18.08.2019, 16:42
Ogólnie ARMAGEDDON.
Trzeba udać mediom, szczególnie takim jak Sunday Times. I nie ważne w czyich jest rękach i kto nimi zarządza. A te przypadkowe "przecieki" i odgrzewane informacje... W końcu podobnie jak BBC potrafiąca przybyć kilka godzin wcześniej na "spontaniczną" demonstrację przeciwników Brexitu, te media są bezstronne :) podobnie zresztą jak Polska publiczna TVP. One dbają o publiczne dobro, a że przy okazji także o kieszeń określonej grupy ludzi, cóż to znaczy.
W związku z powyższym wszystkim zainteresowanym proponuje zbierać graty i pędem do Polski. Póki szansa na kolejne 500 z plusem.

Pozostałe