Stacje benzynowe w UK zdzierają z kierowców!

  • 17.08.2019, 13:46
  • Brexit Standard
Stacje benzynowe w UK zdzierają z kierowców! Fot. pixabay.com
Kierowcy w Wielkiej Brytanii przepłacają za tankowanie na stacjach benzyny i oleju napędowego.

Branża paliwowa na całym świecie cieszy się spadkiem cen ropy, ale brytyjscy kierowcy nie czerpią z tego pełnych korzyści – pisze dziennik „The Sun”, powołując się na najnowszy raport Automobile Association (AA).

Zgodnie z ogólną zasadą branżową spadek ceny baryłki ropy o 8 USD (6,54 GBP) powinien przynieść obniżenie ceny paliw o 4 pensy za litr, ale kierowcy dostają tylko połowę tej zniżki.

Średnie ceny paliw w Wielkiej Brytanii nieznacznie spadły w ostatnich dniach, przy czym benzyna spadła do 128,74 pensów w połowie tego tygodnia, w porównaniu do 129,36 pensów za litr w zeszły weekend.

Jeśli jednak porównamy ceny z ostatniego poniedziałku z tymi sprzed miesiąca, kierowcy muszą w sumie wydawać więcej pieniędzy – twierdzi AA.

AA dodaje, że także marże dla stacji benzynowych zmniejszyły się o 0,8 pensa za litr, a słaby funt powstrzymał dalszy spadek o 1,2 za litr w cenie hurtowej.

Zarówno olej, jak i benzyna w hurcie są kupowane w dolarach, co oznacza, że mocniejszy funt obniża ceny paliw, a słabszy je podnosi.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe