Boris Johnson rozmawiał z ludźmi na żywo na Facebooku. Zapewniał że przeprowadzi Brexit

  • 14.08.2019, 14:29
  • Brexit Standard
Boris Johnson rozmawiał z ludźmi na żywo na Facebooku. Zapewniał że przeprowadzi… Boris Johnson rozmawia na żywo z ludźmi na Facebooku Screen: Facebook
Boris Johnson wystąpił dzisiaj po raz pierwszy podczas sesji „The People's PMQs”, podczas której na żywo odpowiadał na pytania zadawane na Facebooku. Było to pierwsze tego typu wystąpienie premiera Wielkiej Brytanii.

Przede wszystkim podczas sesji Johnson atakował byłego kanclerza Philipa Hammonda, który jego zdaniem próbuje powstrzymać Brexit, współpracując przy tym z Unią Europejską.

Wcześniej Hammond oskarżył Johnsona o próbę zniszczenia szansy na nową umowę ws. Brexitu. Jego zdaniem premier stawia żądania, których Unia Europejska nigdy nie będzie mogła zaakceptować.

W artykule w dzienniku „The Times” Hammond stwierdził, że Brexit bez porozumienia byłby „zdradą” wyniku referendum z 2016 roku. Z kolei w rozmowie z BBC powiedział, że jest „przekonany”, że parlament „ma środki”, aby wyrazić swój sprzeciw wobec Brexitu bez porozumienia.

– Istnieje straszna współpraca między ludźmi, którzy myślą, że mogą zablokować Brexit w parlamencie, a naszymi europejskimi przyjaciółmi – odpowiadał na Facebooku na zarzuty Hammonda Johnson.

Premier powiedział, że im dłużej trwa ten impas, „tym bardziej prawdopodobne jest, że będziemy zmuszeni do Brexitu bez porozumienia, nawet, jeśli nie tego chcemy”.

Dodał, że parlamentarzyści i politycy z Brukseli powinni zdać sobie sprawę, że Brytyjczycy chcą, żebyśmy już teraz zaczęli opuszczać UE.

Podczas wystąpienia Boris Johnson poprzysiągł przywrócić zaufanie do polityki, ostatecznie wyprowadzając Wielką Brytanię z Unii Europejskiej do końca października. Obiecał także zainwestować pieniądze w „zapomniane miasta”, poprawić edukację oraz walczyć z przestępczością z użyciem noży.

„The People's PMQs” można obejrzeć na oficjalne stronie Borisa Johnsona: facebook.com/borisjohnson

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe