Powstanie ministerstwo propagandy Brexitu

  • 13.08.2019, 13:33
  • Brexit bez umowy
Powstanie ministerstwo propagandy Brexitu Nowe rządowe biuro ma zapewniać, żeby społeczeństwo nie było niepokojone przerażającymi historiami o Brexicie Fot. pixabay.com
Brytyjski rząd uruchomi specjalna jednostkę, która zajmie się dementowaniem „fałszywych wiadomości” na temat Brexitu bez umowy – donosi „Sunday Telegraph”.

Koordynatorem nowej instytucji, która ma uspokajać brytyjskie społeczeństwo przed Brexitem bez umowy zostanie Michael Gove, już dzisiaj odpowiedzialny za prace rządowego sztabu ds. Brexitu, ochrzczonego przez brytyjskie media jako „gabinet wojenny”. Nowej jednostce, której będzie przewodniczył, nadano z kolei przydomek „jednostki szybkiego reagowania” w sercu rządowej ulicy Whitehall.

Będzie ona prowadzona przez biuro gabinetu Gove’a i ma zapewniać, żeby „społeczeństwo i firmy nie były niepokojone przerażającymi historiami o Brexicie”.

Zdaniem niektórych przedstawicieli brytyjskiego rządu wiele mediów opowiada się przeciwko Brexitowi bez umowy, więc po prostu często nim straszą. I tak np. pojawiają się informacje, że jeśli dojdzie do Brexitu bez umowy, to tysiące zwierząt hodowlanych będzie musiało zostać poddanych ubojowi, gospodarka popadnie w recesję, a tysiące miejsc pracy zostaną utracone.

– Opuszczamy Unię Europejską 31 października, cokolwiek się stanie. Chociaż chcemy umowy, zintensyfikowaliśmy przygotowania do jej braku, na wypadek, gdyby UE nadal odmawiała negocjacji nowej umowy – powiedziała w rozmowie z „Sunday Telegraph” osoba ściśle związana z brytyjskim rządem.

– Chociaż Brexit bez umowy będzie dla nas pewnym wyzwaniem, związane z nim przerażające historie i dezinformacje mają na celu jedynie utrudnienie tego demokratycznego procesu i powstrzymanie nas przed nim. Nowa jednostka będzie działać na rzecz walki z fałszywymi wiadomościami budzącymi strach, aby pomóc firmom i obywatelom przygotować się do Brexitu do 31 października – dodało źródło gazety.

Zwolennicy Brexitu w Partii Konserwatywnej z zadowoleniem przyjęli powstanie nowej rządowej jednostki.

– Polecam, aby szybko utworzyli w tej jednostce trzy oddziały – jeden w New Broadcasting House BBC, jeden w Bank of England i jeden w okręgu Philipa Hammonda – powiedział ironicznie Mark Francois wiceprzewodniczący Europejskiej Grupy Badawczej.

Przedstawiciele torysów regularnie pojawiają się na antenie BBC, gdzie komentują ekonomiczne konsekwencje Brexitu, o których informuje Bank of England, a także przerażające opinie o skutkach Brexitu byłego kanclerza Philipa Hammonda.

Brexit bez umowy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe