Nigel Farage atakuje księcia Harry’ego i żartuje z Królowej Matki

  • 12.08.2019, 13:34
  • Brexit Standard
Nigel Farage atakuje księcia Harry’ego i żartuje z Królowej Matki Nigel Farage na zdjęciu archiwalnym z 2018 r. Fot. CC Creative Commons / Flickr / Gage Skidmore
Nigel Farage drwił z księcia i księżnej Sussex za ich „nieistotne” kampanie na rzecz ochrony środowiska. Jednocześnie wyśmiewał księcia Karola, a Królową Matkę określił jako „mającą nadwagę i palącą jak smok miłośniczkę dżinu.

Szef Partii Brexit Nigel Farage wziął udział w konferencji australijskiej prawicy w Sydney, podczas której do udziału nie dopuszczono mediów. Do tekstu jego przemówienia dotarł jednak brytyjski dziennik „The Guardian”.

Farage został przedstawiony 500-osobowej publiczności, jako „całkiem możliwy kolejny premier Wielkiej Brytanii”, mimo iż nie jest i nie był członkiem parlamentu Wielkiej Brytanii i siedem razy nie został wybrany na posła.

Przemówienie Farage'a dotyczyło jego poglądów na temat Brexitu, stronniczości mediów i Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przy okazji wyraził też swoje poglądy na temat rodziny królewskiej, w tym książąt Karola i Harry’ego, a także matki Elżbiety II, znanej powszechnie jako Królowa Matka.

Lider Partii Brexit wychwalał Elżbietę II jako „niesamowitą, inspirującą kobietę”. – Mamy cholerne szczęście, że ją mamy – mówił.

– Jeśli chodzi o jej syna, jeśli chodzi o Karolka i zmiany klimatu, ojejku, jejku, jejku. Jej matka, matka Jej Królewskiej Mości Królowej miała lekką nadwagę, paliła jak smok, piła dżin i dożyła 101 lat. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że Karolek ma teraz 70 lat… Niech Królowa żyje bardzo, bardzo długo – mówił Farage.

Później, w odpowiedzi na pytanie o kobiety, które nie chcą mieć dzieci z powodu kryzysu klimatycznego, skomentował decyzję Harry'ego i Meghan, że zamierzają mieć nie więcej niż dwoje dzieci.

– Cóż, jeśli chcę, aby Królowa żyła długo, aby powstrzymać Karolka przed zostaniem królem, chcę, aby Karolek żył jeszcze dłużej, a William żył wiecznie, aby powstrzymać Harry'ego przed zostaniem królem – powiedział Farage.

– Przerażające! Oto Harry, oto był młody, odważny, niesforny, męski, wpadający w kłopoty, pojawiający się na wieczorach kawalerskich nieodpowiednio ubrany, pijący za dużo i powodujący kłopoty. A potem odważny brytyjski oficer, który służył w Afganistanie. Był najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej młodszego pokolenia, jakiego nie widzieliśmy od 100 lat – mówił Farage.

Nawiązanie Farage’a do nieodpowiedniego ubierania się Harry’ego, było aluzją do jego stroju w jakim przyszedł w 2005 r. na imprezę. Ubrał się wówczas w nazistowski mundur.

– A potem poznał Meghan Markle i wszystko się zawaliło. Meghan i Harry będą mieli tylko dwoje dzieci… i wszyscy całkowicie ignorujemy prawdziwy problem, przed którym stoi Ziemia. I to jest fakt, że populacja globu eksploduje, ale nikt nie ma odwagi mówić o tym, a to, czy książę Harry ma dwoje dzieci, nie ma znaczenia, biorąc pod uwagę, że na Ziemi żyje obecnie 2,6 miliarda Chińczyków i Hindusów – kontynuował Farage.

To nie pierwszy atak Farage’a na członków rodziny królewskie. „The Guardian przypomina, że w 2008 roku był on jedynym posłem w Parlamencie Europejskim, który nie oklaskiwał przemówienia księcia Karola na temat kryzysu klimatycznego. Później powiedział, że doradcy księcia byli „w najlepszym razie naiwni i głupi”.

W Sydney Farage zaatakował także byłego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona.

– David Cameron był kimś, kto wcale nie był konserwatystą, ale był częścią modnej, liberalnej elity, która udaje konserwatywną – mówił podczas przemówienia.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe