Sztuczna inteligencja wytropi przestępstwa z nienawiści wymierzone w Polaków

  • 07.08.2019, 13:43
  • Brexit Standard
Sztuczna inteligencja wytropi przestępstwa z nienawiści wymierzone w Polaków Fot. pixabay.com
Ponad 900 tys. Polaków mieszka w Wielkiej Brytanii. Badania przeprowadzone przez firmę Samurai Labs wykazały, że 5 proc. materiałów opublikowanych na ich temat w mediach społecznościowych ma negatywne lub obraźliwe konotacje.

Teraz tropieniem nienawistnych wypowiedzi na temat Polaków w internecie zajmą się dwie firmy – polska Samurai Labs i Hatelab z Cardiff University. Jako narzędzie posłuży im specjalnie opracowana do tego celu sztuczna inteligencja – donosi BBC.

W latach 2017–2018 w Anglii i Walii odnotowano ponad 94 tys. ogółu przestępstw z nienawiści. To w porównaniu z poprzednim rokiem wzrost o 17 proc.

Według Cardiff University, ta specjalna sztuczna inteligencja może „dokładnie rozróżnić agresję w mediach społecznościowych od nieszkodliwych komentarzy”. Jak twierdzi Matthew Williams, dyrektor Hatelab, zastosowanie jest technologii jest bardzo ważne, ponieważ właśnie wzrost internetowej agresji nastąpił szczególnie po referendum brexitowym w 2016 r.

– Gdy Zjednoczone Królestwo przygotowuje się do opuszczenia Unii Europejskiej, zastosowanie najbardziej zaawansowanych metod sztucznej inteligencji będzie miało kluczowe znaczenie dla pomocy władzom w szybkim rozpoznawaniu znaków ostrzegawczych oraz zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkającej tu polskiej społeczności – powiedział Williams cytowany przez BBC.

Z kolei zdaniem dyrektora wykonawczego Samurai Labs, Michała Wroczynskiego, sztuczna inteligencja może wykryć osiem kategorii nadużyć, od takich, w których autorzy nakazują wracać ludziom do swoich krajów, aż po groźby śmiercią.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof Andruczyk
Krzysztof Andruczyk 19.08.2019, 09:26
Super akcja

Pozostałe