Pole golfowe w katedrze [video]

  • 06.08.2019, 14:06
  • Brexit Standard
Pole golfowe w katedrze [video] Fot. Youtube
Osoby odwiedzające tego lata średniowieczną katedrę w Rochester mogą zagrać tam w golfa. Ma to przyciągnąć do niej więcej wiernych.

Wielki zielony dywan zamiast ławek, dziewięć dołków, mosty i darmowy minigolf – to nowa atrakcja katedry w Rochester w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii.

Na polu znalazło się kilka miniatur oryginalnych mostów – między innymi mostu rzymskiego w Rochester i mostu Królowej Elżbiety II w Dartford.

– To nasza odpowiedź na słowa arcybiskupa Canterbury, Justina Welby’ego, który powiedział, że jeśli nie umiesz bawić się w katedrze, to nie wiesz, co to zabawa – tłumaczy ks. Matthew Rushton, promotor inicjatywy.

Rushton twierdzi, że ma nadzieję, że odwiedzający dowiedzą się o wierze i budowaniu „zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych mostów”.

– Ideą jest zachęcenie młodych ludzi i rodzin do przyjazdu do tak pięknego miejsca, aby poznać konstrukcje różnych mostów – dodaje zaś Andrew Freeman z katedralnej wspólnoty.

– Mamy nadzieję, że grając w golfa, goście zastanowią się nad mostami, które należy zbudować we własnym życiu i w dzisiejszym świecie – mówi z kolei Rev Rachel Phillips, kanon ds. misji i rozwoju w katedrze w Rochester.

Oczywiście nie brak przeciwników pola golfowego w katedrze. Ich zdaniem to „naprawdę poważny błąd” i pole golfowe „oszukuje” wiernych w poszukiwaniu Boga.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe