Kolejne 2,1 miliarda funtów zmarnowane na Brexit bez umowy

  • 01.08.2019, 14:50
  • Brexit Standard
Kolejne 2,1 miliarda funtów zmarnowane na Brexit bez umowy Brytyjski rząd marnuje kolejne pieniądze przez Brexit bez umowy Fot. pixabay.com
Brytyjski rząd ogłosił przeznaczenie dodatkowych 2,1 miliarda funtów na przygotowanie się do Brexitu bez umowy. Według BBC oznacza to podwojenie ilości pieniędzy, które przeznaczy na to w tym roku.

Plany obejmują więcej funkcjonariuszy służb granicznych i modernizację infrastruktury transportowej w portach. Będzie też więcej pieniędzy, aby złagodzić korki w Kent i poradzić sobie z kolejkami powodowanymi przez opóźnienia na granicy.

Pakiet obejmuje również pieniądze na gromadzenie leków w celu zapewnienia ciągłości dostaw oraz krajowy program pomocy przedsiębiorstwom.

– Mając 92 dni do opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, konieczne jest zintensyfikowanie naszego planowania, abyśmy byli gotowi – powiedział kanclerz skarbu Sajid Javid, ogłaszając te plany – Chcemy uzyskać dobrą ofertę (umowę ws. Brexitu – przyp. Red.), która znosi antydemokratyczny mechanizm ochronny. Ale jeśli nie uda nam się jej zdobyć, będziemy musieli odejść bez niej.

– Te dodatkowe 2,1 miliarda funtów zagwarantują, że jesteśmy gotowi do wyjścia 31 października z umową lub bez umowy – dodał Javid.

Z kolei kanclerz w gabinecie cieni John McDonnell określił te plany, jako „przerażającą stratę gotówki podatników”. Jego zdaniem te dodatkowe pieniądze to „wszystko na rzecz dążenia Borisa Johnsona do uniknięcia porozumienia”.

– Ten rząd mógł wydać te miliardy na nasze szkoły, szpitale i ludzi – powiedział cytowany przez BBC McDonnell.

– Laburzyści są partią dla całego Zjednoczonego Królestwa, więc zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zablokować Brexit bez umowy – dodał McDonnell.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe