Boris Johnson obiecuje, obiecuje i jeszcze raz obiecuje

  • 27.07.2019, 15:46
  • Brexit Standard
Boris Johnson obiecuje, obiecuje i jeszcze raz obiecuje Fot. Shutterstock
3,6 mld funtów zadeklarował Boris Johnson na wsparcie dla ubogich miast. Zdaniem „The Guardian” miał to być jedynie zabieg, aby przenieść uwagę polityczną z Brexitu na krajową scenę.

Szef rządu powiedział w sobotę w Manchesterze, że wsparcie początkowo będzie dotyczyć 100 miast. Pomoże poprawić infrastrukturę transportową, kulturalną i dostęp do szerokopasmowego internetu. Ma to być część szerszego planu, mającego na celu wspieranie wzrostu regionalnego.

Johnson zaproponował także sfinansowanie nowej trasy szybkiej kolei między Leeds a Manchesterem, która skróci czas podróży na 36-kilometrowym odcinku między tymi dwoma miastami z 50 minut do mniej niż pół godziny.

– Chcę być premierem, który zrobi kolej na północy, tak jak zrobiliśmy Crossrail w Londynie. Dziś zamierzam spełnić moje zobowiązanie co do tej wizji, zobowiązując się do sfinansowania trasy z Leeds do Manchesteru – powiedział premier w obecności 100 osób w miejskim Muzeum Nauki i Przemysłu.

Przeciwnicy Johnsona zarzucają mu skopiowanie pomysłu, bowiem taką deklarację władze złożyły już pięć lat temu.

Cytowany przez „The Guardian” Andy McDonald, sekretarz transportu w gabinecie cieni, powiedział, że „nie jest przekonany”, że Johnson byłby w stanie poprawić usługi kolejowe, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia.

– Ten projekt był wielokrotnie ogłaszany przez konserwatystów – powiedział McDonald – W związku z oszałamiającą porażką Borisa Johnsona przy budowie mostu na Tamizie i lotniska przy ujściu tej rzeki, nie jestem pewien, czy uda mu się zapewnić lepsze połączenia kolejowe między Leeds a Manchesterem.

Po raz pierwszy plany szybkiej linii kolejowej łączącej Manchester i Leeds ogłosił w 2014 r. ówczesny kanclerz skarbu George Osborne.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe