Nowy trener IBB Polonii Londyn

  • 24.07.2019, 15:41
  • Brexit Standard
Nowy trener IBB Polonii Londyn Fot. sandsphotos.co.uk
W minionym sezonie IBB Polonia Londyn wywalczyła wiele siatkarskich nagród pod wodzą Simona Loftusa. Trener przez ostatni rok ciężko pracował z zawodnikami ze stolicy, jednak przyszedł czas na zmiany. Szkoleniowiec nie będzie dłużej prowadził stołecznej drużyny. Loftus rozstaje się z klubem po zdobyciu najważniejszego, w dziejach brytyjskiej klubowej siatkówki, trofeum oraz tuż przed historycznym debiutem w Siatkarskiej Lidze Mistrzów. Klub dziękuje szkoleniowcowi i życzy wielu sukcesów w dalszej karierze.

To był dla nas bardzo udany sezon. Trener zapisał kolejną ważną i piękną historię. Pod jego wodzą zdobyliśmy dla klubu i całej brytyjskiej siatkówki pierwszy europejski złoty krążek. Praca, którą włożył w prowadzenie drużyny na pewno przyniesie efekty w przyszłości. Dziękuję za ten wspólnie spędzony rok i życzę mu pomyślności – skomentował Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.
 
Odejście Simona Loftusa z klubu pozostawiło wakat na stanowisku pierwszego trenera. Zastępstwa nie trzeba było szukać długo. Londyńczyków pod swoje skrzydła w sezonie 2019/20 weźmie Vangelis Koutouleas. Były siatkarz ze sporym dorobkiem zawodowym, a teraz szanowany w środowisku trener był już w poprzednich latach związany z klubem. Prowadził drużynę podczas jej występów na brytyjskich parkietach. Teraz przed Grekiem nowe wyzwania i zadania do zrealizowania. W październiku IBB Polonia zadebiutuje w prestiżowych klubowych rozgrywkach europejskich – Siatkarskiej Lidze Mistrzów. Nowy trener nie kryje ekscytacji przed udziałem w tym turnieju i zapowiada pełną motywację oraz ciężką pracę z zawodnikami, by jak najlepiej zaprezentować się na parkiecie.
 
Cieszę się, że powracam do drużyny i ponownie obejmę stery. Ekscytacja jest tym większa, że klub ciągle się rozwija i nie osiada na laurach. Przede mną trudne zadanie – walka w Lidze Mistrzów – ale jestem pozytywnie nastawiony do tego wyzwania. Postaram się jak najlepiej przygotować drużynę i zaprezentować nas z dobrej strony. Mamy z klubem wspólne cele i patrzymy w tym samym kierunku. Myślę, że przed nami ciekawa przyszłość i żadna ze stron nie będzie żałować współpracy. Już teraz chcę Was zachęcić do kibicowania drużynie i mi podczas wszystkich występów na parkiecie. Mam nadzieję, że otrzymam Wasze wsparcie i razem zrobimy coś wielkiego – powiedział Vangelis Koutouleas.
 
Chciałbym ponownie powitać na pokładzie Vangelisa. Z trenerem mieliśmy już okazję współpracować, dlatego jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i czekamy z niecierpliwością na to co przyniesie przyszłość. Przez ostatnie lata zebrał też sporo nowego, międzynarodowego doświadczenia, którym na pewno się z nami podzieli. Zapowiada się interesujący i wymagający sezon. Przed nami kolejne ważne wyzwanie na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że trener dołoży wszelkich starań, aby powalczyć z najlepszymi klubami w Europie oraz dążyć do kolejnych zwycięstw na rodzimym podwórku. Życzę mu powodzenia i nie mogę się doczekać pierwszego meczu – zakończył Łuszcz.
 
Koutouleas już niedługo rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Grek ma bardzo dużo do zaoferowania IBB Polonii. Szczegółowa prezentacja doświadczenia oraz planów trenera dotyczących drużyny, rozgrywek i dalszego rozwoju klubu zostanie przekazana do wiadomości publicznej niebawem. Tymczasem zawodnicy IBB Polonii Londyn dalej korzystają z wakacyjnej przerwy. Do treningów z nowym szkoleniowcem powrócą pod koniec sierpnia. Terminarz meczów stołecznego klubu nie jest jeszcze znany. Wiadomo natomiast, że pierwszy wyjazdowy mecz w CEV Champions League odbędzie się pod koniec października. Wszystkie szczegółowe informacje będą sukcesywnie pojawiać się na kanałach społecznościowych drużyny ze stolicy Anglii.

***

Vangelis Koutouleas – profesjonalny zawodnik i trener z wieloma sukcesami na swoim koncie, z dużym wkładem w rozwój brytyjskiej siatkówki halowej i plażowej. Jeden z najwybitniejszych szkoleniowców w Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu kariery jako siatkarz zajął się szkoleniem. Swoje umiejętności jako trener szlifował w Grecji, na Cyprze oraz w Wielkiej Brytanii. Uprzednio dwukrotnie był głównym szkoleniowcem IBB Polonii Londyn (2009/10 i sezony od 2014 do 2016), wyprowadzając klub na szczyt rodzimych rozgrywek.

Simon Loftus – doświadczony trener ze Szkocji, pracował w angielskiej lidze przed laty, by po pracy jako asystent TeamGB na londyńskich igrzyskach pracować w USA i w Szwecji.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe