Charyzmatyczny, ekstrawagancki bufon i klaun

  • 24.07.2019, 12:04
  • Brexit Standard
Charyzmatyczny, ekstrawagancki bufon i klaun Boris Johnson Fot. Shutterstock
Mieszane uczucia budzi wśród Brytyjczyków ich nowy premier Boris Johnson. 37 proc. ankietowanych przez ośrodek YouGov przyjęło jego wybór na lidera Partii Konserwatywnej z konsternacją.

Większość Brytyjczyków obawia się, że Johnson będzie słabym lub fatalnym szefem rządu – wynika z sondażu YouGov.

Zapytani o określenie Johnsona jednym słowem, zwolennicy wskazywali na to, że jest „charyzmatyczny”, „ekscentryczny” i „ekstrawagancki”, a przeciwnicy określali go jako „bufon”, „idiota” i „klaun”.

Na pytanie o to, jakie emocje najlepiej oddają ich reakcję na zwycięstwo Johnsona, 37 proc. ankietowanych wskazało na konsternację, 18 proc. wybrało zadowolenie, po 10 proc. zareagowało zawodem lub zachwytem.

YouGov spytał także o ogólną opinię na temat Johnsona. Aż 58 proc. oceniło go negatywnie, a tylko 31 proc. pozytywnie. Członkowie jego własnej partii w większości oceniają go jednak pozytywnie (67 proc.). Jeszcze lepiej wypada on zaś w najbardziej konkurencyjnej dla torysów Partii Brexit. Wśród jej członków pozytywnie ocenia go aż 71 proc.

Uczestników sondażu spytano także o to, czego spodziewają się po Johnsonie, gdy zastąpi Theresę May na stanowisku premiera. Aż 50 proc. Brytyjczyków oceniło, że będzie prawdopodobnie słabym lub fatalnym szefem rządu, choć 20 proc. respondentów wierzy, że będzie świetny lub dobry. 18 proc. twierdzi, że będzie przeciętny.

Brytyjczycy są podzieleni w ocenie tego, jak Johnson radził sobie na poprzednich stanowiskach: 47 proc. badanych oceniło pozytywnie jego rządy jako burmistrza Londynu, ale został uznany za kiepskiego ministra sprawa zagranicznych.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obser
Obser 24.07.2019, 20:19
Cocainowy Baron hihi ?

Pozostałe