Theresa May ostrzega Borisa Johnsona, że będzie bezsilny jako premier

  • 12.07.2019, 14:03
  • Brexit Standard
Theresa May ostrzega Borisa Johnsona, że będzie bezsilny jako premier Theresa May Fot. Shutterstock
Boris Johnson będzie miał mniej władzy, niż jemu się wydaje, jeśli uda mu się zostać premierem Wielkiej Brytanii – uważa obecna szefowa rządu Theresa May.

Obecna premier odniosła się wczoraj do planów przeprowadzenia Brexitu proponowanych przez Borisa Johnsona i Jeremy'ego Hunta. Twierdzi ona, że obaj nie mają szans na odniesienie pod tym względem sukcesu.

– Zbyt wielu ludzi w polityce uważa, że bycie premierem jest pracą z pozycji władzy – powiedziała Theresa May, cytowana przez „Daily Mail”.

– Właściwie jest to praca z pozycji służby dla kraju, w którym zawsze zadajesz sobie pytanie: Co jeszcze mogę zrobić dla społeczeństwa? – dodała.

– Zbyt często ci, którzy postrzegają to, jako pozycję władzy, spoglądają na to przez siebie, a nie przez ludzi, którym służą – twierdzi May.

Premier ponownie potwierdziła, że zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby zawrzeć umowę z UE. Jej zdaniem następny premier nie będzie w stanie jej odrzucić i zacząć tworzyć ją od nowa.

– UE powiedziała, że nie chce i nie będzie tworzyć nowej umowy – mówiła Theresa May, oskarżając zwolenników twardego Brexitu, że nie poparli umowy ws. opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanią, którą wypracował jej rząd.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe