Boris Johnson na razie wygrywa 2:1

  • 30.06.2019, 14:44
  • Brexit Standard
Boris Johnson na razie wygrywa 2:1 Boris Johnson Fot. Shutterstock
Boris Johnson jest coraz bliżej zamieszkania przy 10 Downing Street – wynika z wewnętrznego sondażu wśród członków Partii Konserwatywnej, którego wynik opublikował „The Sun”.

Źródło z kierownictwa torysów powiedziało gazecie, że według ich szacunków Borisa Johnsona popiera obecnie 66 proc. członków partii, w porównaniu z 30 proc. poparciem Jeremiego Hunta. „To 2:1” dla Johnsona – ocenia „The Sun”.

Wewnętrzny sondaż partyjny został przeprowadzony po tym, jak sondaż YouGov, przeprowadzony na ogóle brytyjskich wyborców zasugerował, że Jeremy Hunt wygrywa z Johnsonem z poparciem 41 proc. Tego drugiego zaś gotowych jest poprzeć jedynie 29 proc. ankietowanych Brytyjczyków.

Zdaniem YouGov Jeremy Hunt jest obecnie postrzegany jako bardziej uczciwy, jako o wiele lepszy pod względem moralnym od swojego rywala.

Johnson z kolei lepiej postrzegany jest wśród wyborców torysów, przede wszystkim za zdecydowaną gotowość do przeprowadzenia Brexitu do 31 października.

O wyborze nowego premiera zdecydują jednak nie wszyscy brytyjscy wyborcy, a jedynie 160 tys. członków Partii Konserwatywnej, bo premierem zostanie właśnie wybrany przez nich partyjny przewodniczący. Karty do głosowania na nowego premiera zostaną wysłane do nich w dniach 6 – 8 lipca. Głosowanie pocztowe będzie trwać do końca poniedziałku 22 lipca. Liczenie głosów ma nastąpić w nocy i nazwisko nowego premiera zostanie przedstawione dzień później.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe