Sprawdź tłok w pociągu i autobusie w drodze do pracy

  • 29.06.2019, 15:43
  • Brexit Standard
Sprawdź tłok w pociągu i autobusie w drodze do pracy Fot. Archuwum BS
Jak w godzinach szczytu unikać przepełnionych pociągów i autobusów? Z pomocą przychodzi nowa funkcja w Google Maps, dostępna między innymi w Wielkiej Brytanii.

Google wprowadza nową funkcję do swojej aplikacji Mapy, która pomoże osobom dojeżdżającym do pracy w unikaniu przepełnionych pociągów, metra i autobusów w godzinach szczytu.

Mapy Google podpowiedzą, czy zatrzymujący się na konkretnym przystanku o konkretniej godzinie autobus czy pociąg jest przepełniony, czy też zaoferuje nam wygodną podróż bez obaw o ścisk i niepotrzebne nerwy.

Funkcja ma ułatwiać podróżnym podjęcie świadomej decyzji o tym, czy chcą wcisnąć się do zapchanego środka komunikacji, czy przeczekać tłok.

Prognozy zatłoczenia opierają się na analizie wcześniejszych przejazdów w określonych porach. Google w tym celu zbierało dane przez wiele miesięcy od milionów użytkowników Map.

Opcja jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS i Android w prawie 200 lokalizacjach na całym świecie, w tym w 18 miastach w Wielkiej Brytanii: w Londynie, Cardiff, Edynburgu, Birmingham, Brighton, Bristolu, Cambridge, Coventry, Crawley, Glasgow, Leeds, Liverpoolu, Newcastle, Nottingham, Oxfordzie, Reading, Sheffield i Southampton.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Partię Pracy stwierdziło, że przeludnienie pociągów w Wielkiej Brytanii osiągnęło jeden z najwyższych poziomów i będzie się pogarszać, przy czym trasy pociągów są średnio przepełnione aż o 187 proc.

Najbardziej przepełnioną kolejową trasą w UK w 2018 r. była z Glasgow Central do lotniska w Manchesterze. O godz. 4.22 rano aż dwukrotnie przewyższała ona liczbę pasażerów przewidzianych do przewozu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe