Powstaną bardzo tanie mieszkania. Zapłacisz tyle, ile będzie cię stać

  • 28.06.2019, 15:49
  • Brexit Standard
Powstaną bardzo tanie mieszkania. Zapłacisz tyle, ile będzie cię stać Miasto Worthing w Wielkiej Brytanii Fot. Google Street View
Ikea wraz ze Skanska będą budować w Wielkiej Brytanii tanie domy, za które nabywca zapłaci tyle, na ile będzie go stać.

Miasto Worthing w południowej Anglii ma plan współpracy z deweloperem BoKlok, spółką utworzoną przez Ikeę i szwedzką firmę budowlaną Skanska. Obecny pomysł będzie drugim podejściem do tematu taniego budownictwa. Poprzedni projekt upadł podczas globalnego kryzysu finansowego z 2008 r. – donosi serwis London CNN Business.

BoKlok już zbudowała ponad 11 tys. tanich domów w Szwecji, Finlandii i Norwegii. Są one budowane w fabryce, a potem montowane w odpowiedniej lokalizacji. Projekt może pomóc rozwiązać problem braku mieszkań w Wielkiej Brytanii.

Wstępnie ustalono, że BoKlok zbudowałby ok. 160 domów na gruntach dzierżawionych od lokalnego samorządu, a 30 proc. lokali zostałoby przeznaczone na tanie mieszkania komunalne. Pierwsi lokatorzy mogliby wprowadzić się do tanich domów w ciągu dwóch lat. Miesięczny czynsz wynosiłby ok. jedną trzecią ich miesięcznych zarobków.

Budowa ma się rozpocząć w styczniu 2021 r. Mieszkańcy mogliby zacząć się wprowadzać już w kwietniu tego samego roku. Spółka BoKlok poinformowała, że szuka kolejnych lokalizacji w Wielkiej Brytanii, szczególnie w południowej i zachodniej części kraju.

Brexit Standard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe