Bielizna Kim Kardashian rozgniewała Japonię

  • 26.06.2019, 14:18
  • Bielizna Kimono Intimates Kim Kardashian
Bielizna Kim Kardashian rozgniewała Japonię Bielizna Kimono Intimates ma poprawiać sylwetkę kobiet Fot. Twitter
Kim Kardashian West wprowadziła nową markę bielizny modelującej Kimono Intimates. Niesamowicie oburzyła tym Japończyków.

Celebrytka twierdzi, że wypuszczona we wtorek na rynek bielizna poprawia sylwetkę kobiet. Jednak Japończycy od razu w mediach społecznościowych zaczęli masowo się oburzać, twierdząc, że marka znieważa tradycyjna odzież japońską.

Kimono, to tradycyjny ubiór japoński – luźna szata z długimi rękawami, zazwyczaj przewiązana szarfą. Jej korzenie sięgają XV wieku. Uważane jest za strój narodowy Japonii. Obecnie noszony jest głównie podczas specjalnych okazji zarówno prze kobiety, mężczyzn jak i dzieci.

„Nosimy kimono, aby świętować różne uroczystości, narodziny dzieci, zaręczyny, małżeństwa, ukończenie studiów, pogrzeby. Ta bielizna modelująca nie przypomina nawet kimona – po prostu wybrała słowo, które ma w sobie Kim – nie ma szacunku do tego, co właściwie ono oznacza w naszej kulturze” – grzmi jeden z japońskich postów na Tweeterze.

Kardashian West już w zeszłym roku zastrzegła znak towarowy marki Kimono w USA. Celebrytka zastrzegła również znaki towarowe dla „Kimono Body”, „Kimono Intimates” i „Kimono World”.

To jeszcze bardziej oburzyło wielu Japończyków. Ich zdaniem ten znak towarowy opiera się na spuściźnie kulturowej Kraju Kwitnącej Wiśni, a z jego kulturą nie ma nic wspólnego, a tradycyjna odzież japońska ma teraz taką samą nazwę jak marka zwykłej bielizny.

Wielu Japończyków obawia się też, że ludzie zaczną teraz kojarzyć kimono z Kim Kardashian, a nie z Japonią, ponieważ celebrytka ma potężny wpływ na światową popkulturę.

Bielizna Kimono Intimates Kim Kardashian

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe